středa 3. července 2013

Je to dřina, učit se relaxovat!

Prakticky hned na začátku těhotenství mi naprosto přeskočilo a začala jsem "snášet na hnízdo" - potřeba připravit byt na příchod miminka mě naprosto ovládla. Takže co potřebujeme? Předělat podlahy, rekonstrukci koupelny - tak aby se tam kromě sprcháče vešla i vana, zrušit sportovní šatnu spojenou s manželovou cyklodílnou a předělat jí na dětský pokoj, drobné úpravy v kuchyni, dokoupit nábytek, vymalovat, tapetovat, umýt okna... Vše vyvrcholilo tím, že jsem v bytě začala hledat zdroj prachu a donutila jsem manžela lést po štaflích a omýt světla.

Místo abych si těhotenství užívala, běhám po bytě, neustále uklízím, peru, utírám, stěhuju, předělávám, přesazuju kytky, plánuju rekonstrukci a buzeruju manžela... A do toho mi doktorka řekne, že mám odpočívat, protože mi tvrdne břicho. Ale jak? Chvilku si sednu k televizi a už to se mnou cuká, ještě tohle bych mohla udělat, nebo tohle? Pak se divím, když mě manžel místo pochvaly, za to, že jsem malovala na chodbě, sprdnul jak malou holku, že jsem neodpočívala. Já vím, má pravdu!

Zkusím si to tedy co nejvíc užít. V práci mám před sebou poslední týden a chodím už jen na půl dne, zbytek patří odpočinku. Čtu knížky, co jsem odkládala, píšu na blog, peču cupcakes, volám kamarádkám, vysedávám po kavárnách a dokonce jsem byla i na masáži. Moje nohy to opravdu ocenily. Chybí mi snad jen sauna, která se v těhotenství nedoporučuje, a která je pro mě symbolem největšího odpočinku.

O rekonstrukci koupelny a dětském pokoji si nechávám jen zdát a s těžkým srdcem se smiřuju s tím, že to do porodu nebude. Ale co, ono se to taky nezblázní. Na druhou stranu, mám slíbeno, že když budu poctivě odpočívat, čeká mě za odměnu relax víkend v Berlíně.

Tomu se nedalo odolat,  nechala jsem se uplatit a jdu na to - kávička, dortík a nohy na stůl!

Žádné komentáře:

Okomentovat