pondělí 22. července 2013

Nákupní horečka vrcholí!

Co je na těhotenství opravdu báječné je, že můžete nezřízeně nakupovat a většinou vám to okolí včetně manžela láskyplně toleruje. Chápou, že s vámi mlátí hormóny, že tenhle naprosto dokonalý i když nehorázně předražený obleček prostě musíte mít. Pokud to vyloženě nepřeženete, může se vám podařit dát dohromody vskutku krásnou výbavičku plnou originálních a jedinečných kousků, anižbyste kompletně vyluxovala rodinné konto.

Moje rada zní: “Nakupujte postupně!” Ne že by to byla zas tak velká investice, ale třeba u oblečků je výhoda v tom, že se částka nenápadně rozdělí do několika měsíců, a tak si vlastně ani neuvědomíte, kolik vás to stálo. (Upřímně, podobné částky jsem schopná uprácet za boty, ale je pravda, že tam už se s takovou tolerancí okolí nesetkávám.) Výhoda je také v tom, že si necháte prostor pro to, objevovat stále nové a nové kousky. Postupně jsem třeba zjišťovala, že některé moje oblíbené obchody mají dětské a novorozenecké odělení, což jsem před tím vůbec netušila. Nacházela jsem nové internetové obchody, dovozce, výrobce a značky a měla jsem tak možnost vždycky něco dokoupit, protože jsem pořád neměla všechno.

Nevýhoda byla v tom, že jsem nakupovala naprosto nekoordinovaně a dalo mi pak celkem fušku zkompletovat různé druhy oblečení ve všech velikostech. Například od jedné velikosti jsem měla čtyři svetříky a od té druhé ani jeden.

Nakonec se mi k nadšení z nákupů dětského oblečení podařilo strhnout i manžela, který se mnou pár výprav do obchodů absolvoval. Naším nejlepším úlovkem se stala perfektní nepromokavá zimní bundička s odepínatelnou vestou na půlroční mimčo, které – jak jsme si později uvědomili, bude v zimě, a zvlášť pokud bude pršet nebo sněžit, beztak ležet v kočáře v zimním fusaku a slavná bundička mu bude k ničemu. Tím se ovšem dostáváme k samotné podstatě novorozeneckých nákupů – nemyslete si, že to kupujete tomu dítěti a protože to potřebuje. Většinu věcí kupujete stejně pro sebe, pro svoje potěšení a radost. Měli jste mě vidět, jak mi vždycky zářila očíčka, když jsem přišla domů s potutelným výrazem a nákupní taškou a hrdě jsem ukazovala manželovi nové věci. Copak mi mohl něco vytýkat, když jsem na něj vybalila mini tričko s nápisem “I love my daddy”?

Teď když už naše nákupy pomalu končí – podařilo se nám dokonce koupit už i kočár a objednat postýlku! Začínám si víc a víc uvědomovat, že z nás opravdu budou rodiče. Ptala jsem se Kuby co budeme dělat, až se ten prcek narodí, a on mi řekl, že mi to poví naprosto přesně: “Budeme se o něj už navždycky strachovat.” - No, moc mě to neuklidnilo. Ale přiznám se, že i na ty starosti a strachování se těším. Těším se, že budeme mít někoho, kdo aspoň pár let bude závislý na naší lásce a péči a pro koho budeme my dva ti nejdůležitější na světě.

4 komentáře:

 1. Je zajímavý, jak to každý prožívá jinak. Já nákupy nesnáším a tak pro mě byla největší výhra to, že jsem od dvou maminek koupila dva obrovské pytle oblečení a nemusela vybírat každou věc zvlášť. Každopádně tohle těšení je krásný období. Užívej si ho! (A hlavně spi a odpočívej do zásoby;))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já zkusila jeden takový balíček vydražit na Aukru, ale nebyla jsem s jeho obsahem nakonec moc spokojená. Člověk si sice řekne, ono to nebude tak onošené, když to to mimčo nosí jen chvilku, ale vlastně vůbec netušíš po kolikátý už to někdo prodává a kolik dětí to mělo na sobě. Asi jsem na to neměla jen štěstí. Do zásoby spím a bojím se co přijde pak, spánek miluju a potřebuju spát 8 hodin denně. Myslím, že mě čeká opravdu velá životní zkouška :)

   Vymazat
 2. Já to měla podobně jako Magda - s radostí jsem od kamarádek přijala vše, co mi mohly půjčit. Ne že by mě nakupování netěšilo - naopak jsem schopná za roztomilé mimi věci utratit majlant. Spíš jsem se zpočátku nějak ztrácela v tom, co potřebuji a co je zbytečnost. A holky mi tak ohromně pomohly.
  Ale taky vím, že tohle postupné nakupování je záludné - kamarádka utratila skoro 20 000 Kč za oblečky na první 3 měsíce :)

  Každopádně ti závidím tohle těšení a souhlasím, že po porodu už se budete o prcka jen bát :) Ale taky se smát a radovat se z jeho pokroků. Je to bezva pocit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo tak v tom jsem se taky ztrácela a myslím, že teprve přijdu na to co mi chybí a co jsem nakoupila špatně, ale hrozně jsem si to užívala. Navíc trpím akutním nedostatkem kamarádek s dětmi, co by měly co půjčovat. Ale naštěstí jsem se držela a tak moc jsem opravdu neutratila. :)

   Vymazat