středa 10. července 2013

Něco končí, mateřská začíná!

První den na mateřské. Všechny zajímalo co budu dělat, když nebudu chodit do práce. A moje odpověď? První co udělám bude, že napíšu na blog, jak pro mě to loučení bylo nakonec neočekávaně těžké!

Strašně jsem se těšila, dva měsíce, kdy nebudu chodit do práce, ale zároveň prcek ještě nebude na světě a já budu mít čas jen pro sebe. Čím víc se to ovšem blížilo, tím víc jsem začala nervóznět. To už tam vážně nebudu chodit? Takže to zvládnou i beze mě?

Přechod z magora posedlého prací na zodpovědnou matku, mě stojí víc sil než jsem si myslela. Je na čase přestat si myslet, že jsem nepostradatelná a nenahraditelná, každý je. Zvlášť co se práce týká. Pro koho budu opravdu nenahraditelná bude to naše malé stvoření, a to je třeba si uvědomit. Takže žádné návraty po šestinedělí.

Přesto jsem odchod po dvou letech z týmu báječných lidí a nejbáječnějšího šéfa ořvala. Manžel na mě nechápavě koukal a strachoval se, jestli snad našeho rozhodnutí mít miminko nelituji. Nelituji! Jen mi přišlo smutné, že pro mě na nějakou dobu končí jedna éra života. Něco vždycky končí, aby mohlo začít něco nového.

Poslední společná týmová fotka, banda největších interaction magorů, díky za všechno!

Předala jsem většinu práce (jsem workoholik na odvikačce, musela jsem si nechat aspoň nějaké projekty externě), měla jsem krásnou a dojemnou rozlučku a teď je ze mě ženská na mateřské. A co teď?


3 komentáře:

 1. Ještě teď je to dojemné. Hlavně, když čtu tvoje řádky. Nejradši bych to vrátila zpět, protože jsi pro mě byla jedním s nejpřínosnějších lidí v životě. Ještě jednou díky za rok po tvém boku. Moc jsi mě toho naučila. Teď, ale nevěš hlavu. Je před tebou další krok a můžu říct, že ti ho i ve skrytu duše závidím. Věřím, že jednou budu zase stát po tvém boku a ty mi nebudeš dávat rady ohledně našich "sociálních dětí", ale našich milovaných prcků. Pája

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pájo, moc děkuju, nemohla jsem mít lepší social parťačku! A neboj na každého jednou dojde, těším se až v tom budeš se mnou a zase budeme moc na plno konzultovat :)

   Vymazat
 2. Lelí vítej v klubu:-)...myslím, že si na novou roli zvykneš cuby dup a vrhneš se do toho se stejným nasazením. Ono to uteče jako voda a co nevidět zde budeme číst o tom, že končí mateřská a vracíš se zpět do práce a věř, že to možná bude ještě smutnější:-).

  OdpovědětVymazat