neděle 7. července 2013

Těhotná v Berlíně: tip na výlet

Osm týdnů do porodu a já toužím po výletě, chtěla bych ještě něco vidět. Osm týdnů do porodu a my nemáme výbavičku! Osm týdnů do porodu a já bych měla odpočívat! Projde mi aktivní odpočinek spojený s nákupy a výletem do Berlína? Prošel, a moc jsem si to užila.

Doprava
Kope tak, že tady možná porodím, ale jinak v pohodě :)
Berlín byl skvělou volbou, z Prahy jste tam za 3 hodiny a cesta autem není nijak náročná, já jí zvládám (když zrovna neřídím) bez problémů i v osmém měsíci. Kvůli lepší dostupnosti jsme se ubytovali v hotelu blíže centru a přímo u stanice metra. Veřejná doprava za mě bez chybičky, na většině míst jsou jezdící schody nebo výtah. Problém byl pouze s častými přestupy, ale to pramenilo z našeho nekoordinovaného cestování. Na druhý den jsme přesto zvolili přesuny autem, a to kvůli větší pohodlnosti. Navíc ani v Berlíně si část spolucestujících očividně není jistá tím, že těhotné patří do MHD. K našemu velkému údivu jsme s parkováním v centru neměli sebemenší problémy, a to ani v blízkosti významných památek. Cestování po městě se tím tak velmi zrychlilo a navíc mě tak nevyčerpávalo.

Hlavně když víme kam jdeme!

Památky
Berlín je jich plný a rozhodně nemáte šanci vidět je během jednoho víkendu, my se rozhodli navštívit jich jen pár, a vybírali jsme především podle dobré dostupnosti a popularity. Vyhrála to u nás Branderburgská brána, Památník obětem holokaustu a Berlínská zeď.

Kebab a bratwurst jsme odmítli, ale i tak se dají najít skvělé restaurace.

Jídlo
Kromě fastfoodů můžete najít i spoustu zajímavých restaurací a kaváren. Překvapivě jich tolik není kolem klasických památek nebo přímo v centru, ale jedna vedle druhé jsou vyrovnané v těch částech města, kde se soustředí street art. Ale nebojte, zas takový problém s výběrem mít nebudete, v málo které vyhlášené restauraci totiž najdete místo. Doporučuju vyrazit na jídlo včas a obrnit se trpělivostí. Pokud s vámi půjde hledat dobrou restauraci více lidí, obrňte trpělivostí i je. Zvlášť pokud stejně jako já začnete být nesnesitelná vždy, když máte hlad.

Nákupy
Cílem naší nákupní horečky se stal obchod T.K. Maxx, obdoba amerického T.J. Maxx, kde jsme výrazně doplnili naší výbavičku pro mimčo a ulovili i pár skvělých kousků pro sebe. Dalším naším cílem byla drogérie, kde jsme za výhodné německé ceny nakoupili pravděpodobně mnohem kvalitnější výrobky něž jsou dostupné u nás. Kufr od auta plný, ale to hlavní pro co jsme jeli stále nemáme, s kočárkem to bude zdá se ještě oříšek.


Pozn: photo by Honza Martinec - www.honzamartinec.com

2 komentáře:

 1. Krásný článek, nejraději bych se tam taky vypravila, když jsi to zvládla v osmém měsíci, neměl by to být problém ani s dvouletou holčičkou :)
  díky za tip Lelí.....
  Blanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blani, myslím, že to je na výlet naprosto ideální místo, celý víkend jsme potkávali těhotné nebo maminky s kočárky po celém městě a přesně jsme si říkali, že se tam určitě musíme vrátit až bude prcek na světě a spojit náš výlet třeba ještě s návštěvou berlínské zoo. Určitě doporučuju.

   Vymazat