úterý 27. srpna 2013

Čekání na miminko

Photo by www.honzamartinec.com
To čekání je strašné, tedy ne ani tak to samotné čekání, to si "naštěstí" krátím prací a nemám tak ani čas myslet na hrůzy porodu a sama sebe ještě víc děsit. Není nad to nechat si rozkopat koupelnu 14 dní před termínem a ani týden do porodu nemít byt připravený na příchod miminka. Daleko horší je ale ten pocit, že si to nedokážu naplánovat a nevím kdy to přijde. Bude to dneska? Za týden? Budu přenášet? Každé ráno se budím naprosto vyděšená s tím, že třeba porodím už dneska, přímo do toho bordelu. Už chápu proč se říká, být nervózní jako prvorodička. Je to fakt o nervy!

Na dnešní kontrole mi doktorka řekla, že vše se vyvíjí naprosto ukázkově a podle plánu. Že se chystá přesně tak, jak má. Takže se jí ptám: "Mám tedy počítat s tím, že to bude na termín?" Ten mám 4. září. A ona se jen smála a říkala, že už vidí, jak mi řekne, že jo a zítra mě tam má s kontrakcema. Že tohle mi teda neslíbí, ale přenášet podle ní prý asi nebudu.

Manžel mi radí, ať se zaměřím na to, že to bude toho 4. září a s tím taky počítám, že prej všichni Hnidáci dodržujou termíny a když se řeklo čtvrtýho, tak to prostě bude čtvrtýho. Navíc je to datum našeho seznámení, takže by to bylo opravdu hezké, ale kdo ví. On se nás ten prcek tak bude ptát. Tohle je prostě věc, kterou my nerozhodneme, i kdybychom sebevíc chtěli.

Tak čekáme.

4 komentáře:

  1. Tak to přeji několik posledních krásných dní ještě dva v jednom! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. A my napjatě čekáme s vámi a jsme moc zvědaví, jestli to bude kluk nebo holka :) Však on si prcek počká na hezký počasí (tak to možná bude až na jaře, když se tak dívám z okna) a na víkend. Tak se rodí správný děti :)

    OdpovědětVymazat
  3. Nedělňátka prý mají víc štěstí :) tak uvidíme kdy to nakonec přijde, třeba fakt nakonec budu přenášet, zítra jdu zase na monitor a v úterý (den před termínem) na kontrolu

    OdpovědětVymazat