neděle 18. srpna 2013

Pupek a pes

Čím víc se to blíží, tím větší na mě dává pozor. Amélka je z toho prostě celá naměkko. Každý den chodí, pokládá si hlavu nejlépe přímo na břicho nebo vedle něj a dává pozor co se tam uvnitř děje. Občas dostane přímou ránu do hlavy, ale trpělivě a klidně leží dál. Prostě spolu takhle komunikují a je jim jedno, že je od sebe dělí to, co mě děsí nejvíc, porod.

Copak se v tom bříšku asi děje?
Troufám si říct, že úplně první, kdo věděl o mém těhotenství, byla právě Amélka. Odhalila jsem jí až zpětně, ale dávalo to smysl, najednou se ode mě nehnula a začala být výrazně ostažitější při venčení. Nikdy jsme neměli problém s tím, že by vyjížděla na ostatní psy. Z těhotenstvím se to však změnilo, Amélka ke mě jiného psa a zvláště fenu už prostě nepustí. Podle kamarádky, která má zkušenosti s chovem bojových plemen, se to s narozením miminka ještě zintenzivní. A z Amélky se stane opravdový rodinný bodyguard. Slyšela jsem i historky o tom, jak bylo prakticky nemožné vzít ven psa a kočárek, protože pes měl o miminko takový strach, že k němu nikoho nepustil. Ovšem, čím drsnější začala být na své okolí, tím naopak něžnější je k nám, k naší rodině a přátelům.

Vnímá vše, co se kolem ní děje a je na ní vidět, že toho chce být součástí. Prožívá to s námi a věřím, že i ona se těší. Samozžejmě změny čekají i na ní a nebude to mít s příchodem miminka jednoduché. My se na to můžeme připravit. Ale nevím jestli ona chápe, když jí vysvětluju, že od září tu s námi bude malý křikloun, který bude narušovat její pravidelný dopolední spánek.

Přesto si myslím, že z nich bude nerozlučná dvojka, a jak řekla jedna naše kamarádka, venčit budou oni nás.

Za fotky plné emocí moc děkujeme - Honza Martinec - www.honzamartinec.com


2 komentáře: