úterý 20. srpna 2013

Těhotenská demence

Photo by Honza Martinec
Já jen pevně věřím, že je to opravdu spojené s těhotenstvím! Slibte mi, prosím, někdo, že se to po porodu zlepší! Nebo to snad bude ještě horší? Začal mi měknout mozek!!!

Teď to myslím naprosto vážně a nijak nedramatizuju, ale za posledních asi 14dní, jsem nastoupila v metru na druhou stranu, zapomněla si doma klíče, 3x připálila jídlo, 1x spálila buchtu a zapálila utěrku. Vrcholem bylo, když jsem ječela na manžela, že v bytě nic nefunguje, protože zrovna nešla digestoř a to nejen, že nesvítila, ale ani neodsávala! Škoda, že jsem jí před tím omylem vytáhla ze zásuvky. Naštěstí se jen láskyplně usmál, pohladil mě po vlasech a řekl, že to nic. Snáší to kupodivu líp než já.

Po tom, co jsem připálila první jídlo, kdy jsem si myslela, že jsem plotýnku vypnula a místo toho jsem jí dala na plno, jsem půl hodiny seděla nad zničenym obědem i hrncem a bulela jako malá holka. To asi zase ty hormony. Ale já prostě nechci být tak roztěkaná a nesoustředěná, aby se mi stávali takovýhle věci. Na tohle nejsem zvyklá, každá ženská přece umí dělat minimálně 3 věci najednou a zvládá to levou zadní. Tak proč já to teď nezvládám a začínám být pro sebe i pro okolí hrozbou?

Photo by Honza Martinec - www.honzamartinec.com
Vysvětluju si to tím, že moje podvědomí myslí na to, že každým dnem může přijít porod, že absolutně netuším co mě čeká, jaké to bude a především, nedokážu si to naplánovat. A tak se pak už nedokážu soustředit na tolik věcí najednou, a když mi během vaření zazvoní telefon, zapnu s klidem jinou plotýnku a místo, abych vařila vodu na těstoviny, zapálím utěrku.

Z bezpěčnostních důvodů, bych prý doma neměla dělat nic bez dohledu, což svědčí o jediném - ona tolik zmiňovaná nesvéprávnost maminek na mateřské už je tady! Je ze mě mimoň!

Co vy, ostatní těhule nebo maminky, setkaly jste se s něčím podobným? Mám naději, že se to zlepší? Nebo to se mnou půjde už jen z kopce?
4 komentáře:

 1. Mám pocit, že se to časem lepší-teď po roce už si začínám zase připadat trochu jako myslící bytost. Ale před porodem a pár měsíců po něm jsem na tom byla stejně jako ty. Jednou jsem třeba způsobila pěknou frontu u bankomatu, protože "byl rozbitý" a nechtěl mi vzít kartu. Přivolala jsem v zoufalosti sekuriťáka a ten vzal tu kartu a po mých deseti neúspěšných pokusech ji prostě do bankomatu strčil správnou stranou...A to jsem se ani nemohla vymlouvat na to, že mi nateklo mlíko na mozek:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cože??? :D až za rok? no to teda potěš... to se mám na co těšit... jinak moc hezká příhoda s bankomatem :)

   Vymazat
 2. Leni, já zase byla vyšinutá na čas, u všeho jsem počítala i vteřiny! Červená na semaforu, fronta v obchodě, když malá spala, při vaření, příchody manžela z práce, jak dlouho je ve sprše, jak dlouho mu trvá, než ho něco samotného napadne, telefonáty.... atd.
  A zlepšilo se to taky tak po roce, začalo to, ale až když jsem přestala kojit :)))) L.P.
  Před porodem jsem byla flegmouš jako nikdy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je zvláštní, tak o tom jsem ještě neslyšela :) ale dost to zapadá do teorie o tom, že ti z toho porodu a kojení dost hrábne :))) už se nemůžu dočkat :D

   Vymazat