pátek 11. října 2013

Není cupcake jako muffin, aneb jak se na mateřské opravdu nenudit

Cupcakes ro Sárinku
Já se prostě nemůžu ani chvilku nudit... Co nudit, třeba jen odpočívat, čerpat síly, vydechnout si? To by asi nešlo. Kolem mě se pořád musí něco dít. A tak z obavy, že jednou až budu na mateřské, nebudu mít co dělat, začala jsem si hledat nějakou vedlejší pracovní aktivitu. Pravé kouzlo cupcaků, malých roztomilých dortíků, jsem poznala loni ve Státech. Kde se také zrodil ten bláznivý nápad na Leli's Cupcakes.  Najednou se to zdálo tak jasné, já budu péct! Dám dortíkům svoje jméno a styl.

V San Franciscu jsem v rámci inspirace ochutnala spousty dortíků, pochopila jsem rozdíl mezi muffinem a cupcakem a došlo mi, že pravý americký cupcake sice hezky vypadá, ale když do něj kousnete brní vás od množství cukru zuby. To stejné se nám stalo i v prvním cupcake obchodě založeném v Berlíně, kde jsme letos byli na obhlídce. Krásné zdobení, ale kromě cukru a těžkého máslového krému jinou chuť moc necítíte.

Budoucí máma Jíťa
Kdepak, takové moje dortíky být nesmí. Ty by měly nejen hezky vypadat, ale především skvěle chutnat. A tak jsem sebrala všechnu kulinářskou odvahu a plná očekávání se do toho vrhla po hlavě. Jak to dopadlo? Ještě před tím než jsem porodila, zvládla jsem pravidelně zásobovat cupcaky Famagustu a dodat dortíky na 5 svateb. Ani teď na mateřské se nestíhám nudit. Objednávek chodí několik týdně a nově se těším ze spojení s Great Moments by Jane a přípravy cupcaků na svatební veletrh.
Pečené s láskou a citem pro detail

Pro mě je cupcake především o tom udělat někomu (klidně i sama sobě) radost, potěšit, vykouzlit úsměv, dát něco malého, sladkého, hříšně dobrého a ideálně ještě k tomu osobitého. Kolikrát se vám stalo, že jste chtěli pro někoho drobný, ale originální dárek? Třeba jen tak, k narozeninám, k promoci, k narození miminka... těch příležitostí je. A teď už tu jsou i cupcaky, aby vám s tím pomohly.

Mě teď pomáhá především Sárinka, když přes den zavře očka a nechá mě chvilku věnovat se objednávkám a dortíkům. Je to sice výzva, zvládat se v mžiku přeorientovat od plínek, mlíka a dudlíků na cupcaky a zase zpátky, ale je to příjemná změna. Pro mě navíc jeden ze způsobů, jak se z ranného mateřství úplně nezbláznit. Sáru miluju, ale je fajn někdy přepnout a mít aspoň na chvilku i jinou starost a zábavičku. Více se o dortících dozvíte na www.leliscupcakes.com nebo na www.facebook.com/LelisCupcakes

První dárková krabička byla pro našeho kamaráda a fotografa Honzu
Zakázka pro TV Nova - 50ks dárkových krabiček pro novináře
K narozeninám pro pilota, který má rád lodě
Námořnické
Ta social holka se ve mě nezapře
Pro Great Moments by Jane na babyshower
Klárce k sedmým narozeninám
Dáše k narozeninám

6 komentářů:

 1. Jsou nádherné! Na takhle vymakané zdobení jsem nikdy neměla trpělivost. Přeju ti, aby ti ten elán vydržel i v době, kdy už se Sárinka místo spánku bude dožadovat pozornosti, bude se ti motat pod nohama a sápat se po rozpálené troubě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od cupcake ženy si toho cením ještě víc, děkuju. ;) Mě do toho zdobení dohnaly okolnosti pořád někdo chtěl tohle a tamto a já nedokázala říct ne a zkusila to udělat. Všechno jsem se učila za pochodu a metodou pokus omyl. Na Sáru jsem moc zvědavá a na sebe teda taky.

   Vymazat
 2. Teda Lelí, klobou dolů! Já sama jsem tak nešikovná, že jsem ráda, když uvařím pudink:-)...tohle si nedokážu představit! A s dítětem a v šestinedělí! A ještě zvládáš pravidelné zakázky do obchodů! Musím říct, že mi to doslova vyrazilo dech! Ty dortíky jsou nádherné! Držím palce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, teď mám před sebou další větší zakázku, 30ks těch dárkových krabiček, tak jsem sama zvědavá :) ale už jsem povolala posily!

   Vymazat
 3. Pokud si mě ten můj jednou rozhodne vzít (prý jsem se žádostí o ruku na řadě já :-), tak budu moc ráda, když si u tebe budu moct objednat cupcakový svatební dort. Jsou krásné. I "ňamkózní" jak vím :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Cupcake vs muffin = je to to samé,jen Usa = cupcake a Francie = muffin

  To jen češi se snaží být chytráci a hledat v tom rozdíl :-) :-)

  OdpovědětVymazat