pátek 29. listopadu 2013

Chci zpátky svoje tělo!

I když jsem samotným porodem, kojením a běháním kolem malé, aniž bych se nějak snažila, shodila 10 kilo, na původní váze ještě nejsem. Do vysněného čísla zbývá ještě 8 kilo. Tak co s tím?

Diety a omezování se v jídle nepřipadají v úvahu, za prvé ještě kojím a Sára potřebuje kvalitní stravu. Za druhé mi přijde, že jím více méně zdravě a vyváženě, takže by ani nebylo kde ubírat. Asi nastal čas zařadit pravidelný pohyb.

Jen co jsem se odvážila a vydala se se Sárinkou v kočárku na inlene brusle, tak se asi už definitivně zkazilo počasí. No není se čemu divit, když je konec listopadu, že? Přesto jsem zvládla vyrazit celkem třikrát a bylo to moc príma, nečekala jsem jak to bude snadné, protože kočárek je při bruslení spíše další oporou, než zátěží. Každopádně brusle musí teď počkat, minimálně do jara. Vypadá to tedy, že není zbytí a opravdu budu muset začít cvičit, ten vak, co mi zbyl na břiše si o to vysloveně říká.

A protože nemám naprosto žádnou formu, což bylo znát i u toho bruslení, když jsem po dost krátké době funěla a nemohla popadnout dech, chystám se aspoň trochu trénovat doma. Největším pomocníkem by mi měl být X-box a program osobního tréninku. Věřím, že si aspoň dvakrát do týdne zvládnu na cvičení udělat čas, a že to již brzy začne přinášet výsledky. A když hned nezačnu hubnout, nevadí, myslím, že bude fajn už jen to, že budu mít chvilku čas jen pro sebe a cvičení se pro mě stane aktivním odpočinkem.

K tomu, aby bylo moje tělo v původním stavu není za potřebí pouze cvičení, ale také pár kosmetických úprav. Mluvím teď o striích, které se mi během těhotenství objevily. Některé se dokonce objevily až nějaký čas po porodu, o striích jsem již psala, tak jen připomínám, že dál poctivě mažu Bepanthenem proti striím i nově vzniklé strie, a doufám v jejich aspoň částečné zahojení. Podle výzkůmů by se měl jejich stav zlepšit až o 30%. Tak jsem sama zvědavá, jak to s tím mým návratem k původnímu tělu bude.

2 komentáře:

  1. Bruslení s kočárkem je ideální:-)...skvěle se po tom hubne a ještě nemusíš řešit hlídání:-). Jen po své zkušenosti doporučuji jezdit raději s vajíčkem - je to mnohem bezpečnější. Píšu o tom ve svém článku zde: http://materskadovolena.blogspot.cz/2013/08/in-line-brusle-s-kocarkem-jde-to-jen.html

    OdpovědětVymazat
  2. To chce čas. Tři měsíce po porodu jsem se smiřovala s tím, že se prostě do některých svých předtěhotenských oblečků nevejdu, za další tři už bylo vše jako dřív, ještě o pár měsíců později ze mě dokonce spousta věcí začala padat. A to jsem žádné cílené cvičení neprovozovala :) No a dneska se cpu od rána do večera vším, co najdu a pořád mám o dvě nebo tři kila míň, než když jsem otěhotněla. Jak to dítě nabírá váhu a začíná se pohybovat, člověk čím dál víc posiluje a hubne ani neví jak.

    OdpovědětVymazat