pátek 15. listopadu 2013

Přebalování v terénu

V restauraci to jde taky
Nedávno jsem psala o Kojení na veřejnosti a s tím je spojeno také přebalování. Když to jde dovnitř, musí to jít i ven. A tak přichází na řadu přebalování v terénu a různých podmínkách. Že se to dá zvládnout prakticky všude jsem netušila.

Samozřejmostí je přebalit miminko v korbě kočárku, pokud si to chcete ještě trochu zkomplikovat, můžete to zkusit přímo na ulici nebo třeba v restauraci. Obojí má svoje jedinečné kouzlo. V restauraci jsem přebalovala zrovna minulý týden, kdy jsme se s holkama vydaly na oběd před návštěvou svatebního veletrhu. Před obědem jsem zvládla nakojit a po obědě Sáru přebalit. I když přebaluji mimo domov, nikdy nezapomínám na Bepanthen Care Mast, protože díky dexpanthenolu napomáhá chránit namáhanou pokožku před vznikem opruzení, navíc se opravdu lehce roztírá.


Výhoda je, když mají někde přebalovací pulty, bývají často třeba v nákupních centrech, i když tam jsem se setkala vždy s takovými výklopnými umělohmotnými a musím říct, že jsem jim dvakrát moc nedůvěřovala, bála jsem se aby se to neurvalo i s malou, naštěstí jsem tam nikdy nebyla sama, takže doprovod vždy mohl jistit přebalovák a já byla klidnější.

Přebalování v autě
Parádní přebalovací pult byl v hotelu kde se konal zmiňovaný svatební veletr, robusní dřevěný a opravdu stabilní. U pevnějších povrchů bych ale doporučila vypodložit nejen přebalovací podložkou a slabší dekou, ale klidně vytáhnout i zimní fusak nebo něco silnějšího. Sárinka je zvyklá u přebolování celkem svižně kopat nožičkama a i když byla vypodložená dekou a jednorázovou podložkou, kopla se o dřevo, jen to zadunělo. Je fakt, že v hotelu by mohli mít i klasickou přebalovací podložku. Ovšem to, jak a kde jsou vybaveni přebalovacími pulty, by vystačilo na samostatný článek.

Vinou špatného načasování nebo delší cesty autem se občas stane, že je potřeba zastavit, nakojit i přebalit v autě. Je to o něco těžší než přebaloví v korbě kočárku, ale i to se dá zvládnout.

Ať už budete přebalovat kdekoliv, rozhodně nikdy nezapomeňte dát pod miminko jednorázovou přebalovací podložku, nikdy!

3 komentáře:

 1. Když jsem poprvé s Emi vyrazila mimo domov, bylo to na oslavu narozenin mého strýce. Strašně jsem se těšila, Emi naparádila do šatiček...hned, jak jsem dorazila, musela jsem přebalit. V korbě kočárku. Akorát rozbalená Emi se počůrala...bylo to všude, v kočárku, na šatičkách a já nešťastná musela domů:-(...v šestinedělí, takže uplakaná...od té doby ne jen, že nezapomínám na podložku - nikdy!:-), ale také nosím vždy náhradní oblečení:-).

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Jé holky, jak já jsem ráda, že už máme to přebalování za sebou:

  http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/09/plinky-ty-uz-nas-skoro-netrapi.html

  :-)

  Musím uznat, že někdy to byla pořádná prekérka a když to bylo na nejhorších místech, tak většinou přestávala spolupracovat i Nikča.

  Tak, ať vám to jde jako doposavaď. Bez větších karanbolů a hovínek v korbičce nebo v autě :-)

  OdpovědětVymazat