neděle 10. listopadu 2013

Výstavní kousek

Už týden se naše Amélka pyšní tím, že má za sebou první psí výstavu. Byla to velká zkušenost pro nás všechny. Amélka musela zvládnout chůzi v kruhu, správný postoj a především to obrovské množství jiných psů. Kuba musel zvládnou správně Amélku vystavit a především ji na tu výstavu přihlásit a připravit. Kubova ségra Háňa nám dělala odborný dohed a velkého rádce, co se vystavování týká má velké zkušenosti. Já se snažila být morální podporou a celé jsem to chtěla fotograficky zdokumentovat. Sárinka měla za úkol to s námi vydržet a samozřejmě fandit Amélce. Amélčin fanclub rozšířili ještě moji rodiče, mamka navíc většinu dne hlídala Sárinku, abychom se mohli plně věnovat Amče. Byl to přeci jen její den.

Zvládla to na jedničku, vlastně na VD1, tedy na velmi dobře. Ale pro nás to byl výborný výsledek, který bude stačit na uchovnění. V otevřené kategorii byly pouze dvě feny, Amélka ukázala soutěživého ducha, kterého máme v rodině a svou soupeřku porazila. Ještě jsem zapomněla zdůraznit, že protože nejsme troškaři, šli jsme napoprvé hned na tu největší výstavu, na kterou to šlo, na Mezinárodní výstavu psů v Letňanech. Takže o to je náš úspěch cenějsí.

Musím přiznat, že jsme na výstavu šli jen kvůli tomu uchovnění, ale celkem se nám to zalíbilo, tak uvidíme, třeba zas někdy vyrazíme. Užili jsme si skvělý rodiiný den se spoustou psích nákupů. Amélka přeci musela dostat něco za odměnu, ne?

2 komentáře:

  1. Amča se opravdu skvěle předvedla. Výstavu i všechen ten ruch a psy okolo zvládla skvěle. Moc mile překvapila. Tak třeba v novém roce zase někam vyrazíme :)

    OdpovědětVymazat
  2. Lelí moc gratuluji k úspěchu:-). Nebudeš tomu věřit, ale náš pes byl také na této výstavě - zatím jako junior a vyhrál v obou dnech první místo:-). Takže máme doma také šampiona:-).

    OdpovědětVymazat