úterý 31. prosince 2013

2013 - rok jejího narození

A je to tady, konec roku. Roku, který byl víc než silně emočně vypjatý. Podle čínského kalendáře končí rok hada až koncem ledna a je to rok plný velkých výkyvů. Nám přinesl rok 2013 to největší štěstí na světě, Sárinku. A co nám vzal? Minimálně klidné spaní, ale především kompletně překopal naše hodnoty a smysl života. A jaký byl měsíc po měsíci?

Leden
Už koncem prosince jsem měla tušení, ale pozitivní těhotenský test dostal Kuba až 4. ledna ke svým narozeninám. Náš 5 týdnů starý shluk buněk musel ještě o něco povyrůst, abych vůbec dostala těhotenskou průkazku a doktorka mi mohla těhotenství potvrdit. Zatím bylo pozitivní hlavně to, že budoucí miminko je tam, kde má být a nejedná se o mimoděložní těhotenství. Rozhodli jsme se počkat a tuhle dobrou zprávu si nechat zatím pro sebe, aspoň dokud to nebude jistější.

Únor
První kdo kromě nás o mém těhotenství věděl byl můj šéf Honzík, ani rodiče jsme zatím nechtěli plašit, kdyby to náhodou nevyšlo. Já však měla tak silné těhotenské nevolnosti, že jsem zhruba 3 týdny nebyla schopná ani dojít do práce. Z pohledu celého roku a těhotenství, byl únor jeden z nejnáročnějších měsíců.

Březen
Konec prvního trimestru přinesl tolik očekávaný velký ultrazvuk a genetiku, vše se ukázalo v pořádku. Takže na miminko se začala těšit celá rodina. Naštěstí výrazně ustoupila i nevolnost, takže jsem se mohla vrátit do práce. Bohužel pro změnu nastoupil únavový syndrom, skoro celý březen jsem se s manželem neviděla, protože když on vstával, já ještě spala, a když on přišel z práce, já už zase spala.

Duben
Je na čase užít si trochu legrace a na delší dobu si dopřát jednu z posledních dovolených ve dvou, říkala jsem si tou dobou, a tak jsme se vydali za sluncem a cestováním. O tom, jaké to je jet v pátém měsíci na Bali jsem se rozepsala zde.

Květen
Trochu vyděšená diagnózou cysty choroidálního plexu a větším množstvím plodové vody, cysty naštěstí zmizely a já byla pouze pod přísnějším lékařským dohledem.

Červen
Na to, aby ze mě byla máma, si ještě chvilku počkám, ale Máma na blogu, ze mě může být hned. Tak v červnu vznikl tenhle blog a já se stala hrdou ambasadorkou značky Bepanthen.

Červenec
Dovolená byla, ale co ještě nějaký výlet? Třeba Berlín? Tak jo, jedeme! A pak už žádnej stres a nástup na mateřskou. Žádnej stres? No to by bylo hezký, ale my musíme ještě nakupovat!

Srpen
Vedro, těhotná a neskutečný vedro, jsem jako velryba na suchu. Víc než obrovská, plná očekávání příchodu miminka. Termín mám až 4. září, ale nějak tuším, že to přijde dřív, nakonec to stihla ještě v srpnu. A jaký byl porod? No byl to porod!

Září
Všechno je jinak, je tu ona. Je nádherná, je naše, máme jí doma. Jsou z nás rodiče a já prožívám největší emoční zážitek vůbec. Je ze mě máma. Co jsem cítila, když jsme si jí dovezli domů jsem popsala v článku: Cesta domů.

Říjen
Mám narozeniny, a i když jsem zase o rok starší, mám radost, že se nemůžu ubránit pocitu, že jsem v čerstvých 28 letech mladá mamka. Určitě je spousta mladších, ale v době, kdy věk prvorodiček většinou přesahuje třicítku. Jsem ráda za to co mám, i když nespím, makám jako o život a snažím se zvládat roli matky na jedničku. Chci být supermáma a zároveň se nevzdat práce, tvořit, budovat, vydělávat a získávat obdiv a uznání okolí.

Listopad
Chci všechno, ničeho se nevzdat, být dokonalá, všechno zvládat a být ta nejvíc cool máma. Tvrdě narážím a pomalu se z toho začínám sbírat. Učím se říkat si o pomoc, odmítat práci, říkat lidem ne. Myslet víc na sebe. Určuju si priority, rovnám si hodnoty. Sárinka se na nás poprvé usmála.

Prosinec
Začínám víc relaxovat, toužím být dobrou mámou, věnovat se rodině, rekapituluju. Snažím se o návrat k přírodě a tak hodně jezdíme na chatu. Porovnávám Vánoce 2012 a ty letošní, první se Sárinkou. První jako skutečná rodina. Těším se na rok 2014 a na to co přinese. Přeji vám všem, ať jsou to jen samá pozitiva.

2 komentáře:

  1. Bude to rok jejích prvních narozenin. Bude to velký den nejen v jejím životě. A moc se těším, až to společně oslavíme. Dětský smích a radost - to je nejvíc :)

    OdpovědětVymazat
  2. Moc pěkné shrnutí roku :). Začátek těhotenství jsem měla podobný (nevolnosti, nechutenství, 10kg dole), ale člověk na to špatné zapomene a těší se z radostí. Tak ať je ten rok 2014 jen dobrý!

    OdpovědětVymazat