neděle 29. prosince 2013

Pohoda na chatě, klid a lenošení


První zatěžkávací zkouška pro budoucí cestování, první vícedenní výlet, první noc mimo domov, první velké balení a snaha naskládat všechno do auta. Obstáli jsme.

Vydali jsme se na chatu do Pece pod Sněžkou, která je naštěstí plně vybavená, přesto nás čekalo sbalit sebe, jídlo, psa a hlavně Sárinku. První tréninkový pokus jsme si dali ještě před Vánocemi, kdy jsme jeli na chatu péct cukroví. Takže když jsme vyráželi teď mezi svátky podruhé, už jsme věděli, co všechno je potřeba sbalit, a co můžeme s klidem nechat doma.
Improvizované místo na hraní a přebalovací pult

Nejdůležitější bylo sbalit Sárinku, mít dostatek oblečení a plínek, všechny potřeby a kosmetiku na koupání a přebalování včetně Bepanthen Care masti, na kterou nedám dopustit a hlavně nic nezapomenout. Vaničku jsme se rozhodli netahat a Sárinka se tak od té doby koupe ve velké vaně. Dost tuhle změnu ocenila, protože má dostatek prostoru k dovádění, kopání a cákání – koupání vyloženě miluje. Stejně tak jsme se rozhodli netahat s sebou postýlku, ani tu přenosnou, sehnali jsme malou matraci, která pasuje do korbičky od kočárku a Sárinka spí spokojeně vedle naší postele v sundané korbě. Horský vzduch dělá svoje a je to znát i na délce a hlavně tvrdosti jejího spánku, spí tu jako andílek.

S tetou Maky a Mili
Čeho jsme se naopak nevzdali bylo polohovací lehátko, abychom mohli mít Sárinku například v kuchyni na stole, když vaříme, nebo v obýváku při hraní společenských her. Jet s námi musela i Sárinčina oblíbená hračka, hrazdička s lesními zvířátky, kterou dostala ke svým tříměsíčninám. Dvakrát až třikrát denně jí minimálně na půlhodinky spolehlivě zabaví, navíc si v ní dokáže hrát úplně sama, což je velká výhoda, protože my se můžeme věnovat našemu programu, kvůli kterému jsme se na hory vydalali, lenošení.

Poptávali jsme se v rodině, zda s námi nechce tentokrát někdo vyrazit, abychom nelenošili sami, nakonec se k nám aspoň na jednu noc přidali Mili, Maky a Luky. Tetičky vzorně opečovávaly malou Sárinku a Lukyho si pro sebe ulovila Amča, která ho neustále terorizovala s házením hraček.

Původně byly v plánu i zimní radovánky, jako lyžování, stavění sněhuláka a možná i nějaké ta koulovačka, ale na rozdíl od naší první návštevy v Peci, kdy tu bylo krásně bílo, tentokrát po sněhu ani památky. Takže lenošení zdar, jdeme koukat na pohádky, číst knížky, chodit na procházky, cpát se dobrotama a povalovat se v teple vyhřáté chatičky.

První Sárinky návštěva v Peci, to tu byl ještě sníh

3 komentáře:

 1. Máte krásnou chalupu! Takže změna prostředí jí nerozházela spánek - naopak? kolik jí přesně je? Zvažuju, zda jet na hory, abychom na to právě s tím spaním nedoplatili...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zítra jí budou 4 měsíce, před 14dny jsme tu byli poprvé a to spala celou noc, s manželem jsme na sebe ráno oba provinile koukali, že jsme zaspali noční krmení, až pak nám došlo, že se vzbudila až ráno, teď se tedy budí stejně jako doma jednou za noc, ale možná je to tím, že je tu celkem teplo, ten dobrý spánek přičítám procházkám na čerstvém mrazivém vzduchu. Jinak jí ta změna prostředí vůbec nerozhodila, jsme hodně s ní a to je pro ní asi nejdůležitější, pak je jí jedno kde je.

   Vymazat
 2. Přesně, jak píšeš, hlavní je, že jste se Sárou a pak usne kdekoliv a kdykoliv. Ze zkušeností (i ostatních maminek z naší grupy) vím, že pokud se ten spánek moc řeší, tak je většinou problém na světě. Tak holky, ať se vyspíte do růžova v každé posteli!!!

  http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/10/spim-spis-spime-o-uspavani-spolecnem.html

  OdpovědětVymazat