úterý 17. prosince 2013

Trochu jiné pečení


Každý rok zhruba 2 týdny před Štědrým dnem jezdíme na chatu do Pece péct vánoční cukroví. A protože jsme si loni touhle dobou na chatě kromě cukroví upekli i Sárinku, jela letos s námi.

Změnilo se hodně. Loni jsem pekla asi 12 druhů cukroví a obdarovala s ním půlku rodiny. Doma bylo naklizeno, všude vánoční výzdoba a nechyběl ani ručně dělaný adventní věnec. Letos jsem přemýšlela, zda se do toho pečení vůbec pouštět. Nakonec převládla touha po sladké vůni domácího cukroví a upíjení rumu při jeho výrobě.

Poprvé to nebylo o tom předvést se, trumfnout své vlastní loňské já a soustředit se na výsledek. Letos to bylo skutečně o radosti ze společně strávěného času. Tím, že jsme věděli, že nám bude Sárinka pomáhat, rozhodli jsme se zredukovat počet druhů pouze na dva. Linecké slepované domácí marmeládou od mamky, abychom si užili vykrajování (těsto jsem dostala už zadělané – díky mami!) a vosí úly, které Kuba prostě musí mít. Bez úlků nejsou u Hnidáků Vánoce.

Každý jsme se soustředili na výrobu jednoho druhu, trvalo nám to dvakrát tak dlouho než loni, ale užili jsme si u toho minimálně dvakrát tolik legrace. Navíc jsme oba měli velice speciálního pomocníka.

Změnili jsme se, Sára nás změnila, a jsem tomu hrozně ráda.

5 komentářů:

 1. To je krásný!!! Tak přeju šťastné a veselé!!! :-) Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Lucko, však to budeš moc za rok taky porovnat :)

   Vymazat
 2. Hory jsou prostě nejlepší :-) ať se daří...

  OdpovědětVymazat
 3. Jojo, bez úlků to nejsou Vánoce. Vždycky jsme s babi a ségrou dělaly úlky až na poslední chvíli, aby byla alespoň malá šance, že vydrží do Štědrého dne :) Kuba je totiž velmi poctivý v jejich ochutnávání a najde i tu nejtajnější skrýš :)
  Teď už mám ale nového "ochutnávače" a tak linecké a pudinkové mizí závratnou rychlostí.
  http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/12/peceni-cukrovi.html

  OdpovědětVymazat