středa 29. ledna 2014

Když hlídá Amča

O tom, že se naše bulteriéří holčička na Sárinku těšila ještě před jejím narozením, jsem psala v článku Pupek a pes. Její láska se naplno projevila, když byla Sára na světě. Kombinace miminko a pes se nám tedy také osvědčila. A jak je to teď?

Doma už nemáme malé miminko, ale roztoucí batole, přetáčí se, posouvá se, všechno jí zajímá. Stejně jako Amélku pořád zajímá všechno kolem Sárinky. A tak se objevují navzájem.

Sárinka jí začíná osahávat, tahat za ouška a úplně nejvíc jí baví Amélku pozorovat. Probíhá to tak, že děťátko posadíte do sedátka a to dáte na zem. Zajistéte, aby kolem bylo dostatek místa a psích hraček, pak vypustíte psa. Amélka přirozeně vyžaduje také naší pozornost, takže si teď doma velice ráda hraje, tahá se s námi o hračky, skáče po obýváku, doráží, pobíhá a trdlačí přesně v Sárinčině zorném poli. Tu už nebaví koukat jen na blízké věci a chce pozorovat něco, co je dál od ní a nekontrolovatelně se hýbe. Amélka tohle stoprocentně splňuje a tak jsme opět trefili dvě mouchy jednou ranou. Sárinka se náramně baví a přitom si hraje i Amélka.

Tráví spolu ale i čas odpočinku, Amča se občas protlačí za Sárou na pohovku nebo dokonce na postel a dokazuje nám, že i ona umí být stejně roztomilá a zaslouží si naší lásku. Leží pak u sebe a vzájemně se oňuňávají. Miluju je obě a nejvíc se mi na tom líbí, že vím, že ony se mají také moc rády.


4 komentáře:

 1. To je krásné, že se mají tak rády. Já doufám, že ten náš malý pejsánek bude jednou taky tak hezky miminko přijímat;)

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, vas článek se mi moc líbí a opravdu vám zavidim.. bylo by možné vas nějak soukrome kontaktovat? Byla bych vám moc vděčná za par rad ohledně soužití psa s miminkem.. děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě, můžete napsat na lenka.hnidakova@gmail.com, ráda poradím!

   Vymazat