pátek 21. března 2014

"Dovolená" u moře

Takže jsme se vydali na dovolenou, co vlastně není dovolená, k moři ve kterém se nedá koupat a v čase, kdy jsou cílem evropanů spíše exotické destinace, než severní Itálie. A světe div se, já si to docela užívám.
Od začátku jsem k našemu desetidennímu výletu k azurovému pobřeží totiž nepřispovala jako k dovolené. K dovolené, na které  byste si měli odpočinout, měli byste se koupat v moři, měli byste se slunit a přijet domů opálení, aby všichni viděli, že jste se měli dobře. K dovolené, na kterou jste se těšili minimálně půl roku a utratili za ní většinu úspor, takže si jí prostě musíte užívat, i kdyby se vám zrovna nechtělo.

Paradoxně ze mě tyhle všechny starosti spadly už tím, že jsem to jako dovolenou odmítala od začátku nazývat. A proč? Protože to dovolená není! Kuba jel trénovat na blížící se sezónu, což v praxi znamená, že je zhruba 5 hodin denně na kole někde v horách. A já měla dvě možnosti, zůstat se Sárou sama doma, nebo to prubnout a jet s ním.

Otázka okolí: "Co tam budeš dělat?" mi začínala připadat víc a víc legrační. Co bych tu asi tak dělala? Stejně jako v Praze se budu strarat o Sárinku, budu vařit a uklízet, chodit nakupovat... jen místo procházek s kočárem na náplavku chodím na promenádu podél pláže a knížku si nečtu doma na gauči, ale na lavičce na molu. Jinak všechno při starém. Teda kromě toho, že kdybych zůstala v Praze, tak bych každý večer nemohla usínat vedle svého muže.

V zájmu mé snahy skončit s prokrastinací, odmítám odkládat prožívání příjemných okamžiků na později, na dobu, až budu mít všechno hotové, až budu mít čas si to užít, až pojedeme na dovolenou... blbost.

Užívat bychom si měli každý den, méně škatulkovat, více žít.No nemá se ta naše holka nejlíp?
Hlavně, že jsem s tatínkem :)
Sára si s tím hlavu nedělá a zvuk moře jí uspává
Beach girls na pláži ve Finale Ligure
Má to tu svoje kouzlo

Trocha historie ce Finale Ligure
Ciao, užíváme, dokud máme čas :)6 komentářů:

 1. Nádhera! Já jsem postižená přesně tím, že užít si něco smím, až bude to a to...

  OdpovědětVymazat
 2. Ježiš ta Sárinka je roztomilá :-) A ta fotka s tatínkem je krásná :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jen si to hezky užívejte. Je to krásný jaro v Itálii :)

  OdpovědětVymazat
 4. Itálie je krásná v každém ročním období. S manželem je naše nejoblíbenější!
  Z fotek dýchá pohoda, díky za ní :)

  OdpovědětVymazat
 5. Méně škatulkovat, více žít! To je ta nejdůležitější message. Nikdy si neuvědomujeme, jak nám vše klouže pod prsty a nevážíme si toho, co máme. Nikdy není nic, co je vyloženě perfektní a my si musíme užívat každý den, i když zrovna slunce nesvítí :)

  OdpovědětVymazat
 6. Mazali jste Sáru opalovákem, nebo to není mimo sezónu potřeba? Jakou teplotu mělo asi tak moře? :-)

  OdpovědětVymazat