středa 5. března 2014

Padlo nám do oka

To, že chce Sárinka spát, poznáme bezpečně, kromě toho, že začne být z únavy protivná, mne si očíčka. Ty si mne většinou také hned po probuzení a někdy se stane, že se jí tam dostane nečistota nebo ospalek. A to mi nedá spát! Jak já bych to chtěla dostat ven, nějak to vyšťournout, ale nechci jí ublížit. Nečistota většinou zmizí až když se Sárinka z nějakého důvodu rozbrečí a odplaví jí slzy. 

Copak se tu píše zajímavého, o tom Bepanthenu?
Takže mě napadlo, že by to možná mohly vyřešit nějaké kapky na bázi umělých slz. Dnes pro vás mám tedy doporučení na Bepanthen oční kapky, které náš problém vyřešily a navíc slouží celé rodině.

Když se řekne oční kapky, jako první mi automaticky naskočí Visine, ale pro miminko mi to přišlo až moc agresivní, a tak jsem se raději šla poradit do lékárny. Dozvěděla jsem se, že clasický Visine řeší začervenání očí a pro potřebu umělých slz je nevhodný. Lékárnice mi doporučila Bepanthen kapky a musím přiznat, že i když mám k Bepanthenu pozitivní vztah, tak kapky na mě díky svému balení neudělaly moc dojem. Proč jsou v těch ampulkách?

Vysvětlení na sebe nenechalo dlouho čekat a Bepanthen si mě tím tak opět získal na svou stranu. Balení obsahuje 20 ampulek po 0,5 ml, což je zhruba dávka na dvoje nakapání, ampulky jsou uzavíratelné a můžete je oddělit. Takže jich můžete mít pár doma, pár v práci, podarovat je po rodině a navíc, ty které nenačnete, ty vám neprojdou. Byla jsem doslova v šoku, když jsem zjistila, že kapky do očí prochází zhruba měsíc po otevření. Především proto, že když hrabu v lékárničce a narazím na tři roky starý Visine, neváhám si ho nakapat do očí a zvlhčit si je tak. Okamžitě jsem udělala čistku a vyházela doma všechny prošlé kapky a nahradila je ampulkami Bepanthen kapek.

Od té doby co je máme doma, musím říct, že ač jsem si nemyslela, že trpím syndromem suchého oka, je dost příjemné si po delším sledování obrazovky počítače oči zvlhčit a uvolnit tak nepříjemnému tlaku a škrábání.

Takže teorii bychom měli za sebou, sami si oči kapeme, teď ještě kápnout Sárince. Sama mám s kapáním do oka někdy problém, natož kápnout tam půlroční píďalce, která ani chvilku neposedí. A to ještě tak, aby se ta nečistota opravdu vyplavila. Po pár marných pokusech a kapkách po celém jejím obličeji, jsem usoudila, že bude lepší zkusit špárátko do ucha, to jsem pořádně navlhčila kapkami a jemně s ním nečistotu z oka odstranila. Já byla šťastná, že je to venku a Sárinka byla šťastná, že jsem jí dala konečně pokoj. Na mou obranu, myslím, že to brala jako hru, protože jsme se u toho dost nasmály.

Žádné komentáře:

Okomentovat