středa 19. března 2014

Přebalování verze 2.0

Pokrok nezastavíš, nedá se nic dělat, s tím jak se Sára stává víc a víc pohyblivější, čelím já v přebalování větším a větším výzvám.
Matka miminka staršího půl roku se tak musí připravit na to, že bude muset zvládnout přebalit dítě jednou rukou, protože tou druhou si ho neustále otáčí zpět na záda. Po tom co vzdáte otáčení, čeká vás pokrok v podobě přebalení dítěte na břiše, na boku, když vysí na půl dolů z gauče, když se vám snaží odplazit, když vám krade čistou plínku, když si začne tu špinavou strkat do pusy, když ocucává rozdělanej Bepanthen... nic už mě nerozhodí. Bojíte se, že to nezvládnete? Praxe vás naučí!

Pořád platí to stejné - sundat plínku, zabalit a zahodit dál od dítěte, otřít a osušit zadeček (popřípadě opláchnout vodou), namazat krémem na prevenci proti opruzeninám, doporučuji Bepanthen Care Mast a nandat novou plínku a zhruba za dvě hodiny znovu.

Hodně štěstí vám všem, kdo právě procházíte stejně jako já, přebalováním v této fázi, je to jako přebalovat neposednou píďalku.

A hele, nová hračka :)

1 komentář:

  1. Pamatuji si den, kdy jsem byla s Nikčou u doktorky na prohlídce (byly jí dva měsíce) a paní vedle mě přebalovala své dítě (asi roční) ve stoje. Říkala jsem jí, jak tohle může zvládnout a ona na to: "Nebojte na to sama přijdete." No a za pár měsíců jsem už Nikču také přebalovala a mazala Bepanthenem ve stoje.
    Takže budu očekávat článek: Přebalování verze 3.0 :-)

    OdpovědětVymazat