pondělí 31. března 2014

První zoubek

možná ho nevidíte, ale je tam
Je to tam, zub objeven v pátek dopoledne. Kuba všem tvrdí, že ho skoro našel on, což v překladu znamená, že jsem ho našla já. Udivilo mě kolik lidí ví o tradici, že má žena dostat na šaty, když najde první zoubek. Pídila jsem se po tom, proč to tak asi je. A prý za to, že vydržela křik a neklidné noci, které zobky provází.

Je pravda, že jsme si poslední dobou celkem užili. Nejen některé noci, ale i dny stály za to. Naštěstí je první zoubek venku a ty další už snad půjdou lépe. Sárinku to trápí opravdu dlouho, první náznaky byly už kolem Vánoc, kdy nevyndala ruce z pusy a slintala jako bernardýn. Poslední dobou začala být vždy na pár dní dost protivná, když nespala, brečela. V noci se s pláčem probouzela, k mé radosti stačilo většinou chvilku pochovat a vrátit dudlíček a spinkalo se dál. Ale k takovéhlemu přerušení spánku docházelo třeba i 6x za noc a to nepočítám probouzení se na jídlo.

naše kousátka
Kousátka se stala oblíbenými hračkami a nezbytnými pomůckami. Ta chladící z ledničky nejsou až tak dobrá, jak jsem myslela, že budou. Jako jo, chvilku je cucá, ale protože studí, sama si je držet nechce. Studí to do ručiček, že jo. Skvělé je to ve tvaru rybičky, koupeno přímo v lékárně, je lehounké, dobře se jí drží a žužlá ho nejčastěji. Náš komplet doplňuje klíčenka s hrací kytičkou, ta se kromě toho, že je to kousátko, díky otravné melodii zařadila také mezi Sárinčiny oblíbené hračky. Několikrát se s ní Sára už majzla po hlavě, ale ani to jí neodradilo od toho, aby s ní neúnavě mlátila a pořád dokola spouštěla tááádydááádydááá.

K nezaplacení je také znecitlivující gel, který se maže miminkům přímo na dásně, Sára ho okamžitě začne olizovat, ale aspoň jí to na chvilku zabaví a tu chvilku neječí, což je taky celkem dobrý, navíc když jí hned po gelíčku vrazím dudlík, vydrží být ticho zhruba půl hodinky, což je opravdu malý zázrak.

Zoubky prý lezou po dvou, takže se těšíme na ten druhý, zatím teda nic, ten první co se podíval na svět je jednička vlevo dole. Jaký bude ten další? Nebudeme na něj čekat dalších 7 měsíců? Kdy začne asi Sára používat kartáček? A kdy přijde prvně zoubková víla? S prvním zoubkem mě napadá řada bláznivých a předčasných otázek, ale baví mě si je pokládat a představovat si možné odpovědi.

PS: šaty už mám objednané a platba online proběhla z Kubova účtu, a levný to teda neměl. Nedá se nic dělat, tradice, jsou tradice a tahle se mi opravdu zalíbila.

1 komentář:

  1. Tak to už je "nejvyšší čas", aby ses poohlédla po gumové násadě na prst na čištění zoubků :-)

    http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/09/ach-ty-zoubky-cisteni-je-boj.html

    Náš zubař říkal, ať čistíme od prvního zoubku, ale musím říct, že je to stále boj :-(

    OdpovědětVymazat