úterý 1. dubna 2014

Aprílové miminko

Tentokrát není řeč o Sárince, ale o naší první holčičce, fence Amélce. Ta dneska slaví čtvrté narozeniny. To, že se narodila právě na apríla na ní zanechalo jisté následky. Ano, bulíčci jsou považováni za klauny, ale Amélka je v tomhle mistr, vtipnějšího a veselejšího psa neznám.

Vtipná přijde i Sárince, ta poslední dobou dostává záchvaty smíchu, jen uvidí její zaoblený čumák.


Holky jsou si teď ještě blíž, Sárinka se začala plazit, zatím teda převážně couvá, točí se na místě nebo válí sudy, ale tak jako tak začala teď prostě okupovat podlahu. Tím pádem k sobě můžou, Amélka se od ní prakticky nehne a Sára jí bere jako nezbytnou součást rodiny. Neustále jí ohmatává, dloube jí do očíček, tahá jí za ouška, štípe jí a největší zábava je strkat jí prstíky do čumáčku. Amélka, s trpělivostí a oddaností bulíčkům vlastní, drží. Lepšího psa k dítěti jsme si ani nemohli přát.

Amélka vstoupila do mého života ještě před tím než jsem vůbec znala Kubu. V únoru 2010 jsem si zamluvila ještě nenarozné štěně, chtěla jsem fenku, narodila se jen jedna a tři kluci. Zájemců o fenky bylo víc, ale chovatelka se nakonec rozhodla pro mě. Byly jsme si s Amélkou souzené. Rozhodnutí pořídit si bulteriéra se však vůbec nelíbilo mému tehdejšímu domácímu. Já už se ale rozhodla a vzdát jsem se jí nemohla. Tak nás čekalo stěhování, ani jsem nečekala, že neuběhne ani rok a budeme se stěhovat s Amélkou znovu, tentokrát byl důvod mnohem lepší. Sestěhovali jsme se s Kubou. Seznámili jsme se když byly Amélce 4 měsíce a utáhla jsem ho na fotky štěňátka v mobilu. A naše první rande? No přeci venčení Amélky.

Už 4 roky přináší do mého života radost... všechno nejlepší Amélko!

7 komentářů:

 1. MOC A MOC VÁM VŠEM BLAHOPŘEJU! aworel

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný článek, foto i video. Bulíčka máme s přítelem momentálně 7měsíčního, taky fenku a mimčo právě čekáme. Eby (naše fenečka) to cítí, od chvíle co jsem těhotná na mě něžně vleze, už po mě neskáče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dominiko, na to si taky vzpomínám, Amélka byla tak něžná... je to kouzelné období, jsem moc ráda, že máme právě bulteriérku, držím palce k porodu a věřím, že z nich budou velcí kamarádi.

   Vymazat
 3. Krása :) vychovala dvě děti společně se dvěma fenkama bulíčků, čeká vás ještě hodně zábavy ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Ta nase bulinka Mia vychovala uz tri miminka:) ps: ta fotka s dortem je bomba..jsem kamaradka Misi Fajmanove, svet je malej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, svět je opravdu malý :) ten dort byl naprosto úžasný, a nebyl poslední, který jsme si od Míši objednávali.

   Vymazat