středa 23. dubna 2014

Pokérovaná máma

Ano, tetování je na vždy, ano láska k dítěti je také na vždy. Dostane se vám pod kůži a už nikdy nezmizí. Jestli nějaké tetování dává opravdu smysl, tak jsou to jména dětí. To, že tenhle smysl budu chtít naplnit, jsem věděla ještě než se Sára narodila.

Teď nastal ten správný čas, no a když už jsem tam šla, vzala jsem to z gruntu.

Původně mi šlo jen o to hejno, je jich devět (já se narodila pátého a Kuba čtvrtého), jsme to my dva, každý sám za sebe, a přitom spolu, jednotní, letící stejným směrem. Když jsme s tatérem Markem v Magic Tattoo vybírali to správné hejno, došlo mi, že by to mohli být právě vlaštovky. I když na zimu odlétají, vždycky se vrací domů, navíc žijí v páru a opravdu krásně se dokáží starat o svá mláďátka.


S tetováním jsem také našla nové využití pro Bepanthen Plus, pro bezproblémové zhojení mažu 3-5x denně tenkou vrstvu. Před nanesením Bepanthenu tetování vždy opláchněte vlažnou vodou s použitím antibakteriálního mýdla.

Bolí to? Co myslíte? Bolí. Ale když máte za sebou porod, máte na bolest trochu jiný pohled. Já můžu srovnávat, na prvním tetování jsem byla ještě dlouho před porodem. Tentokrát to bylo mnohem snesitelnější, navíc jsem si vybrala skvělého tatéra. Je super, když vás dokáže rozptýlit, odvés pozornost a ještě vás u toho pobavit. Hodně jsem se bála u přeloktí, ale Marek slíbil, že to nebude trvat dýl jak dvě minuty a donutil mě mu to stopovat. Měl to za minutu dvacet!

Magic Tattoo můžu určitě včele doporučit. Říká se, že jakmile se jednou necháte tetovat, nebyla to vaše poslední návštěva. Každý se prý dřív nebo později vrátí. Vím, že tohle mě čeká taky, minimálně pro jméno druhého dítěte si do Magic Tattoo ještě zajdu. No, uvidíme. Tohle je totiž prvně, co jsem byla ochotná připustit myšlenku, že bych do toho celého těhotenství, porodu a mateřství šla znovu.

Photo by Honza Martinec

1 komentář:

  1. Krásně zvolené tetování. Ty vlaštovky - nádhera. Já jsem na to strašpytel, ale tatínek od Nikoletky už také špekuluje, jak si ji na sobě zvěční - nejspíš dojde na její jméno v řečtině. Pak také určitě využijeme Bepanthen Plus, zatím ho u nás v rodině používá na tetování "švagrová" a že má těch příležitostí k použití opravdu hodně.

    OdpovědětVymazat