pondělí 26. května 2014

Mýty a fakta o opruzeninách

Mohu vřele doporučit!
Opruzenina dokáže pořádně potrápit, ostatně i Sárinka už měla tu čest, o naší zkušenosti se dočtete v článku: Prudí nás opruzenina, od té doby naštěstí nic. Jsem si víc než jistá, že opruzenina nás od té doby nenavštívila zvláště díky poctivé prevenci a díky tomu, že jsem pochopila rozdíl mezi kosmetikou, která vzniku opruzenin zabraňuje a tou, která je léčí.

Mýty:
1) na prevenci stačí levnější krém - nemusíte nutně kupovat to nejdražší na trhu, ale koukněte se na složení, na prevenci potřebujete krém, který neobsahuje zinek, který pokožku vysušuje, zdravá pokožka tak může popraskat a paradoxně se teprve pak, kvůli používání nevhodné kosmetiky opruzenina udělá.

2) až když se udělá opruzenina koupím Bepanthen, protože je dražší, bude asi i účinější, tak ho pro jistotu namažu větší vrstvu - není se čemu divit, že úvaha "selského" rozumu v tomhle případě nezabere. Bepanthen slouží jako prevence proti vzniku opruzenin, díky účinné látce dexpanthenolu, zabraňuje jejich vzniku, poud ho použijete na vzniklou opruzeninu, nezabere. Pokud namažete tlustou vrstvu, problém ještě zhoršíte tím, že pokožka nebude moci dýchat.

3) kosmetika není třeba, stačí často přebalovat nebo nechat děťátko bez plenky - ano, obě tyto věci přispějí k větší šanci, že se opruzenina neudělá a vřele se doporučují, stejně, ale nikdy nezabráníte tomu, aby se jemná dětská kůžička odírala o plínku nebo oblečení, stejně tak zcela nezabráníte styku pokožky s močí nebo stolicí. Prevence je třeba i když často přebalujete a necháváte miminko větrat.

Fakta:
1) na opruzelou pokožku používejte krém s obsahem zinku, určený na léčbu opruzenin
2) Bepanthen Care Mast je preventivní péče, maže se po každém přebalení, aby opruzenina nevznikla
3) Bepanthen Care Mast nepoužívejte na opruzelou pokožku

A jaké jsou Vaše zkušenosti?

1 komentář:

  1. Já mám s bepanthenem jen ty nejlepší. Mažeme ho od narození až do teď a to už Nikolka přesáhla tři roky. Hodí se pro celou rodinu: http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/07/vsestranne-pouziti-bepanthenu-u-sesti.html

    Po mastích s obsahem zinku jsem sahala jen v opravdu akutních případech, kterých naštěstí moc nebylo (právě díky Bepanthenu). Vřele všem doporučuji :-)

    OdpovědětVymazat