úterý 20. května 2014

Znojmo, vidím tě dvojmo

Květen je lásky čas, a tak jsme se rozhodli trochu si užít jeden druhého a vyrazili jsme na tři dny do Znojma. Dostali jsme výborné reference na místní hotel Happy Star, takže jsme neváhali, sbalili dítě a psa, přibalili kamarády Páju s Honzou a vyrazili na výlet.

Hotel můžu vřele doporučit, opravdu krásné prostředí, milí lidé a neuvěřitelné množství vyžití. Sára je po nás vodomilka, takže celé jedno odpoledne jsme trávili v bazénu, kluci si k tomu ještě přidali saunu a Pája byla na pedikúře. Víc jsme z welness nabídky bohužel nestihli.

Chtěli jsme vidět také něco z okolí, a tak jsme vyrazili na pěší výlet na nedalekou zříceninu, no nenapadlo nás, že zřícenina bude mít otevírací dobu s prohlídkami a my se trefili zrovna do obědové pauzy. Protože i nám začínalo kručet v břiše, prohlídku jsme vzdali. To máte tak, když jdete hodinu lesem tam a hodinu lesem zpět, abyste se vyfotili u zavřené brány. Ale Amélka byla šťastná, pobyt v přírodě miluje a Sára byla taky spokojená.
Sára loví oběd

Pak ovšem nastal hon za dobrým jídlem. Trochu rozmazlení pražskou rozmanitostí a s mlsnými jazýčky na cestě jsme chtěli ochutnávat, poznávat a degustovat. Po několika neúspěšných pokusech jsme se milerádi vrátili k domácí kuchyni našeho hotelu. Pokud přee jen ve Znojmě chcete zajít někam na jídlo, zkuste restauraci Praha, tím asi nic nezkazíte. Navíc nás to dost pobavilo, abyste se ve Znojmě najedli, musíte do Prahy.

Takže experimentům konec a jsme zpět v náručí hotelové kuchyně, která nás mile překvapovala s každým dalším jídlem. Rozhodně doporučuji kyselici s houbami, lívanečky s borůvkama (olizuju se ještě teď) a sladkosti z místní pekárny. Při povalování na zahradě jsem si navíc všimla, že kuchař se vydává na zahradu na lov čerstvých bylinek, čímž u mě dostává body navíc.

Zahradu jsme si užili asi nejvíc, houpačky, trampolína, lanovka a kopec srandy, škoda jen, že jsme si na ní nevyčlenili víc času. Na závěr ještě musím pochválit ochotu personálu. Z recepční jsme si udělali chůvu na dálku, když nám nedostala naše chůvička do restaurace, nechali jsme ji na recepci. Vrchol mé rozmařilosti byl, když jsem doma zjistila, že jsem si do kufru zabalila jen jednu svou onošenou bačkoru a neváhala jsem napsat řediteli hotelu a zeptat se jestli jí náhodou nenašli a neposlali by mi jí poštou. Bačkora došla a já moc děkuji za takový přístup a všechny ty úsměvy, kterých se nám ze strany personálu dostávalo.

Návštěvu sklípku jsme vzdali hned na začátku, zaprvé se jich většina otvírá až začátkem června a za druhé si umím představit, že jakmile do sklípku jednou vlezete, tak s tou moravskou pohostiností, jen tak nevylezete. To by chtělo asi speciální výlet zaměřený jen na sklípky.

Pozn.: ve Znojmě jsme byli začátkem května, těsně před tím, než si Kuba urval achilovku a musel na operaci. Věřím, že jakmile se dá zase do kupy, budeme se chtít do Znojma vrátit a naordinujeme si v hotelu Happy Star regenerační pobyt.

1 komentář:

  1. Pokud byste ještě někdy jeli do Znojma, tak doporučuji navštívit Loucký klášter, mají tam výborná sudová vína (a na podzim dobrý burčák) :)

    OdpovědětVymazat