neděle 22. června 2014

Apetit Piknik 2014

To jsme ještě nějaké měli :)
Bylo to parádní, nádherné, sladké, okouzlující, obohacující, nabíjející... ale také plné napětí, stresu, očekávání, těžké dřiny a nekončících příprav. Byl to stánek Lelí's Cupcakes na Apetit pikniku 2014.

Ale stálo to za to. Vidět radost v dětských očích, opakovaně se vracející zákazníky, kdy máte pocit, že už jste je dneska jednou viděli. Oni se vám sami přiznají, že chtěli jen ochutnat a nedopatřením snědli i ty, které si chtěli vzít původně domů, a tak si jdou pro další krabičku... Takové to když se slečna, která je právě na řadě provinile usměje, v ruce má vyjedený obal od našeho cupcaku, na zubech zbytky čokolády a objednává si další dvě krabičky s sebou. Tenhle pocit je k nezaplacení. Říkáte si, tak asi jim to chutná a oni vám trhají ruce!

Možná se to nezdá, ale tady je zhruba 1200 cupcakes
Hodně kamarádů a zkušených Apetit piknik návštěvníků, mě upozorňovalo na to, abychom se dostatečně zásobili, že nás určitě vykoupí. Věřila jsem, proto jsem se z původně plánovaných 200 rozhodla zvednout počet na 400, nakonec jsme jich měli 500 a i tak to nestačilo. Na stánku jsme byli v 13:45, prodávat jsme měli začít v 14:00 když jsme během 5 minut řekli 10 lidem, aby přišli až za 10 minut, že teprve vybalujeme, Janička to nervově nevydržela a zavelela PRODÁVÁME.

Lelí maká :)
V tom se spustila neuvěřitelná mela, na stánku jsme byly tři holky Jana, Nina a já, ze zázemí nás jistil Kuba a nakonec po 4 hodiny i Janči kamarádka Maruška. Než jsme zapojili a narovnali chlaďák, prodali jsme dvě přepravky dortíků. U našeho stánku se okamžitě vytvořila fronta a mě běželo hlavou: "tohle už se nezastaví, až s posledním prodaným dortíkem a my nikdy nebudeme mít krásnej vyzdobenej stánek, protože od teď už budeme jen prodávat" Zhruba po půl hodině skončil první nápor a my jsme během obsluhování stihli dovybalit a nazdobit stánek. Tak jako tak, bylo za 3 hodiny po všem. A co jsme tam dělali pak? Čekali na koncert Tata Bojs, rozdávali vizitky a pochutnávali si na výborném Cidre Premier z protějšího stánku.

Vyfotit jsme se stihly až když jsme měly poslední 4 cupcaky
Co myslíte, byla to výzva? Kdyby šlo "jen" o Apetit piknik, asi bychom to zvládli levou zadní, ale my si to prostě museli zkonplikovat. Takže ve středu jsme odevzdávali 80x dárkovou krabičku pro Ogilvy a jejich klienta Ford k uvedení nového Ford Transit. Od čtvrtka jsme začali péct a pekli a zdobili jsme nonstop dva dny. V den "D", tedy v sobotu 21.6. jsme zaváželi 1000 cupcakes na konferenci TEDx Prague, odevzdávali jsme 90 dortíků na svatbu a samozřejmě jsme od 14 hodin prodávali na kulinářském stánku Apetit pikniku 2014 a slavili jsme 10 narozeniny časopisu Apetit! Aby toho náhodou nebylo málo, dnes v neděli jsme odevzdali 50 rockových cupcakes na oslavu v Hard Rock Cafe. Do toho pár dárkových krabiček a cupcakes do kavárny.
Když vyprodáte, můžete začít slavit!


Sečteno, podtrženo, My všichni z Lelí's Cupcakes jsme upekli a nazdobili tento týden 2000 cupcakes! A co z toho? Vydělali jsme si na profesionální troubu, která upeče 100 cupcakes najednou. Už aby byla doma, holka jedna. Ať můžeme přijímat další velké výzvy.

Dnes ale nepeču, nezdobím, nezvedám telefon, dnešní den patří celý jenom Sárince, dva dny jsem jí pořádně neviděla - hlídala babička, za což ještě jednou moc moc děkujeme - a hrozně se mi po ní už stýskalo.

PS: Velké poděkování patří všem návštěvníkům, zákazníkům, podporovatelům a přátelům, speciální díky mému manželovi za psychickou i fyzickou pomoc, naší Klárce za neuvěřitelnou obětavost a pracovitost, Janince nejvíc za přítomnost a pomoc na stánku, "ségrám" Nince a Háně za Ford makačku a Nince samo i za stánek. Jste nejlepší!!!


1 komentář:

  1. Muselo to byť super .)) vyzerá to super :)
    Pozývam ťa na moju giveaway :)BellesFleurs

    OdpovědětVymazat