pátek 6. června 2014

Bepanthen vs. Hipp: Na opruzeniny se musí chytře!

Bepanthen doslova miluju a nedám na něj dopustit, ale asi jako každá máma, která je navíc zvědavá ženská, jsem prostě musela vyzkoušet i něco jiného. Když jdu do drogérie, vždy se zastavím v oddělení dětské kosmetiky a pokoukávám po konkurenci, cenách a tak obecně po nabídce.
Bepanthen nebo Hipp? Oba!

Už v porodnici jsem si oblíbila dětský olejíček Hipp, nádherně miminkovsky voní, kupuju ho Sáře do dnes a sama se s ním občas mažu. Nedávno jsem rozšířila Sárinky kosmetickou přihrádku také o pleťový krém Hipp, abych jí nemazala jen olejíčkem. Opět dobrá volba, krásně voní, rychle se vztřebává a nežmolkovatí se. Když jsem tedy začala mít roupy a pokoukávala jsem po jiném krému na zadeček, moje ruka u regálu automaticky sáhla na Hipp krém na opruzeniny.

Přeci jen s Bepanthenem mám dobré zkušenosti, takže obavy jsem měla a tak když jsem je doma postavila vedle sebe, dlouho jsem váhala než jsem Hipp vůbec vyzkoušela a trochu víc jsem si zjišťovala o složení a účincích. A došla jsem k tomu, že chtít porovnávat tyhle dva krémy by bylo jako srovnávat jabka s hruškama. 

Takže v tomhle je zinek, jo?
Každý totiž slouží na něco jiného! Podrobnosti ohledně opruzenin a krémů jsem rozepsala v článku: Mýty a fakta o opruzeninách. Většina Bepanthen Care Masti konkurujících krémů totiý obsahuje zinek, Hipp nevyjímaje. Takže bychom je neměli používat jako prevenci vzniku opruzenin, ale na již vzniklé opruzeniny. Přesto jsem pro Hipp našla uplatnění, i když Sára opruzeninu již dlouho neměla. Myslím, že je to i díky skvělé prevenci Bepanthenu.

Hipp mažu vždy večer a na noc. Sára občas zvládne spánek v kuse 6-8 hodin a já si opravdu nenastavuju budíčka, abych jí v noci aktivně šla přebalit a vzbudila jí. Když už se přeci jen po té době sama probudí, že má hlad, je plínka většinou tak těžká a nasáklá, že tohle ani prevence v podobě Bepanthenu nezachrání. Zadeček už jí začínal trochu rudnout a hrozilo to opruzeninou. Hipp díky zinku skvěle vytáhne vlhkost z pokožky a je to. Přes den se opět vracíme k Bepanthenu a na noc a během ní máme Hipp.

Bepanthen hodnocení: Když hodnotíme krém pro každodenní používání, který má sloužit jako prevence, dávám pět z pěti. Ale plný počet odemě má, jen proto, že vím, že bude končit ta nepraktická kovová tuba, která když jí neustále taháte sem a tam, má tendenci někde prasknout a krém pak teče kudy nemá. Už se moc těším na nové balení!

Hipp hodnocení: Dala bych čtyři z pti hvězdiček! Má neutrální vůni, příjemnou konzistenci, snadno se nanáší a je balený v plastové tubě, což je na jednu stranu praktické, protože tuba nikdy nepraskne, ale zase nevíte kolik přesně krému v ní ještě je, když začne docházet. Tu jednu hvězdičku jsem srazila snad jen za to balení a za fakt, že to není krém vhodný pro každodenní používání, stejně jako všechny ostatní s obsahem zinku.


Doporučení: za sebe osobně doporučuji mít doma kromě Bepanthenu ještě další krém, který obsahuje zinek a pomůže vám v případě, že přijde opruzenina na návštěvu nebo když víte, že nemůžete děťátko dostatečně často přebalit a hodí se tedy něco, co pokožku trochu vysuší. Osobně se hodně těším na léto, až Sáru vypustíme na zahradu na naháče. Pár takových pokusů při letních dnech už jsme letos měli.

2 komentáře:

  1. Také mám doma Bepanthen a k tomu ještě nějaký krém na vysušení pokožky. Občas mám Sudocream, občas Rybilku. Děkuji za další tip. Naštěstí většinou ani "ten druhý" použít nemusím, protože už vím, jak správně bojovat :) http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/04/opruzenina-diky-nechci.html

    OdpovědětVymazat
  2. Nikča už chodí do školky a ve svém článků jsem psala o školkových trampotách (počkej, co všechno vás ještě čeká :-). Jednou z těch trampot jsou opruzeniny, protože ve školce to otírání prostě neuhlídám: http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2014/03/skolkove-trampoty-neskolkovani-ztraceni.html.

    No a tak jsem nedávno také sáhla po Hippu, který jsem dostala kdysi jako dárek, ale vzhledem k tomu, že stále používáme Bepanthen, tak nebyl potřeba. No ale tentokrát ta opruzenina už byla hodně červená (podotýkám po jednom dni), tak jsem si říkala, že tady asi Bepanthen nepomůže. Namazala jsem hippem (nebyl prošlý :-) ) a Nikču to prý pálilo, kdežto po Bepanthenu si nikdy nestěžuje. Takže za nás rozhodně Bepanthen a když není zbytí, tak sudocream.

    OdpovědětVymazat