pondělí 30. června 2014

Plavání miminek a batolat

Sára pod vodou... pouští bublinky
Sára je vodomilka, o tom jste se mohli dočíst už v článku Bazénkujeme. Nám to bylo jasné od prvního koupání doma v malinké vaničce, Sára se do vody těšila už jako novorozeně. Možná to bude i tím, že jsem v těhotenství měla opravdu hodně plodové vody, tak byla na plavání zvyklá z břicha.

Na poslední cachtárně
Plavat se s miminky doporučuje od půl roku, tedy po ukončeném šestém měsíci. A tak jsme na jaře začali chodit plavat s Amálkou.

Cílem kurzu, který obsahuje 10 lekcí (lekce trvá půl hodiny) je naužit miminka zadržovat dech pod vodou. Kurz jsme dochodili minulý týden, Sára dostala svůj první diplom v životě a my jí hned přihlásili na další pokračovací kurz. Ten ovšem začíná až na podzim, přes léto nás doufejmě čeká koupání venku. A když nám nepřeje počasí, cachtáme se doma ve vaně.

Potápění jí jde, jen se jí moc nelíbí voda do očíček, takže když už ví, že jde pod vodu, automaticky oči zavírá. Sára bohužel nepatří k těm dětem které zvídavě koukají pod vodou. Dokonce má často po plavání zarudlé oči, možná z vody, možná z toho, jak si tak moc ty očíčka mne. Pro jistotu jí po každém plavání nakapu Bepanthen očí kapky.

Plavání miminek můžu včele doporučit.
Mám pro vás také pár rad, před nástupem na kurz si zjistěte:
...jak velký je na kurzu bazén - menší bazén je pro začátek lepší
...kolik učastníků s vámi bude na lekci - u nás byly na kurzu vždy max. 3 děti
...jak teplá voda je v bazénu - pro miminka je lepší teplejší, někde mají třeba jen 26°C, u nás bylo vždy 32°C
...jestli jdou lekce nahrazovat v případě nemoci nebo potřeby

Na první lekci s tatínkem


1 komentář:

  1. Sára pod vodou je boží :) Jariho plavání taky dost baví, tak už se těším na podzimní kurz. http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/02/plavani-s-detmi.html
    Teď si budeme užívat koupání v řece nebo na nějakém koupališti.

    OdpovědětVymazat