sobota 26. července 2014

Náplavka žije, aneb když se rodí mainstreem a umírá underground

Né, že by to sem, na web o mateřství patřilo... ale já to prostě musím napsat. Asi jste to už taky slyšeli... "je to jako nosit hipstery na náplavku," pražská náplavka nám ožila, bohužel ožila trochu víc, než je zdrávo a stala se z ní namistrovaná slečna.

Je pátek večer, jdeme s Kubou z kina a máme chuť sednout si na chvilku ještě na pivo k vodě, koukneme na Palačáku přes zábradlí a nestačíme se divit. Co se to sakra děje? Už delší dobu mám pocit, že bych si jako místňák měla na náplavce nechávat rezervačku, protože lidí opravdu přibylo. Je to super, mám radost, jen ať chodí k vodě, jen ať město žije, ať jsou lidi venku, baví se, jsou spolu, v pohodě... Ale co je moc, to je moc.

Takže si to pojďme shrnout, mrknem se na to zhora, pěkně od toho zábradlí, páteční desátá hodina, u stánku Bajkazyl hraje klubová hudba, kousek od nich krom tojtojek přistály ještě veřejný záchodky a hemží se to tu slečínkama na lovu. Na náplavku se vždycky chodilo na pohodu, na pivo, sednout k vodě v teplákách a se psem na volno. Teď se na náplavku chodí v podpatkách a minisukni. Jedna vysolárkovaná (promiň Mili) dámička vedle druhý. Sednout si tu v pátek večer nebylo lehký ani před dvěma lety, ale teď potřebujete hodně ostrý lokty, abyste se prodrali davem lidí.

Vedle nás si stoupá partička nadrženejch týpků v sepranejch tričkách od Lacosty a začínají si vybírat. I oni jsou zdá se na lovu. Takže je to tady, z náplavky už není jen to cool místo, kde se musí aspoň jednou týdně ukázat každej správnej hipster, checknout se tu a vyfotit si selfie na Instagram, začínají se tu slejzat úplně všichni, mainstreem je tady. Konec srandy, město žije a zabilo jedno moc fajn místo.

Já se ale nedám, náplavky se vzdát nehodlám, a abych se vrátila k tomu mateřství, dopoledne je naše! To totiž náplavku ovládáme my, mámy s kočárkama!
Moje lásky s čerstvě narozenou Sárinkou
Trocha nostalgie na závěr

1 komentář: