úterý 15. července 2014

Pupek roste, a zatím bez strií

Kamarádka Naďa - i ti motýli ví, kde je nový život
Že bych vám něco zatajila a byla opět těhotná? Naslouchajíc svému tělu, stále ještě říkám, ne děkuji. Ještě se na to opravdu necítím. Je však pravda, že koukám na rostoucí pupek kamarádky Nadi, a když mě to malé stvoření uvnitř kopne, jsem dojatá a ochotná připustit myšlenku, že jednou... jednou, do toho asi půjdu znova.


Zatím si užívám své pozice zkušené matky a kamarádky, která může rozdávat rady. Naděnka má totiž skoro vše stejně jako já, jen o rok posunuté. Termín začátkem září už pomalu klepe na dveře. 
Při udělování rad jsem si hned na začátku Nadina těhotenství neodpustila radu v podobě mazání bříška: "Musíš mazat, mazat a mazat hned od začátku", říkala jsem jí, když jsem jí dávala Bepathnen proti striím.

A jak to s ní vypadá teď, v osmém měsíci těhotenství? Jaké krémy vyzkoušela a jak spokojená byla s mým oblíbeným Bepathenem?
 Poví vám to sama:

Naďa Horová (nastávající matka a skvělá kamarádka)

Měla jsem možnost vyzkoušet několik produktů. První co mi přišlo pod ruku byl Elasti Q, Výrobek je velmi dobře cenově dostupný, proto jsem si jej zakoupila. Popravdě zas tak nadšená jsem z něj nebyla, hrozně špatně se mi roztíral, žmolkovatěl a dlouho trvalo, než se skutečně vstřebal do kůže. Ráda bych poznamenala, že nyní se na trhu od této značky objevilo nové mléko, které snad mělo tyto závady odstranit. Navíc i když je parfemovaný, nevadil mi tolik jako jiné krémy v prvních měsících těhotenství, kdy mi bylo šoufl ze všeho.
Za mě 2 body z 5.


A oblíbeným produktem se stává...
Druhý výrobek, který jsem dostala od své kamarádky byl Bepanthen proti striím. Paráda! Krém se dobře roztírá - obléci jsem se mohla hned, je bez parfemace, zklidňoval mi pokožku, která se s rostoucím bříškem napínala. Používala jsem ho na všechny problémové partie každý den. Jediné co bych uvítala je snad jiná tuba s náplní krému.
Za mě 5 bodů z 5.


Třetí výrobek, který jsem vyzkoušela byl olej Eucerin. Ach! Používám ho ještě teď - ale jako svou z nouze cnost, v případě, že nemám po ruce nic jiného nebo abych jej nevyhodila. Ač není parfémovaný, hrozně špatně se vstřebává. A tak jsem s vystrčeným pupkem chodila po bytě minimálně 10 minut, než jsem se mohla obléci a vyrazit ven. Co mi vyhovovalo je, že pokožka na bříšku byla dlouho vláčná a hladká.
Za mě 2 body z 5.


Výrobek MamaStrie jsem poprvé vyzkoušela z testru, který jsem dostala od sestřičky u svého gynekologa. Tak Vám nevím jestli těmi testry chtějí nalákat zákaznice ke koupi, ale u mě se jim to povedlo. Zdá se to jenom mě, že se pak výrobek od testru liší? Balení v tubě mi skvěle vyhovuje. Paráda! Ovšem krém je na mě příliš parfémovaný a s obsahem alcoholu. Alcohol pokožku trošku vysušuje, takže v době kdy je bříško už větší - svědí. Mám tedy nutkavou potřebu si ho trošku škrábat a tak i více mazat. Asi trošku marketingový tah. Krém se dobře roztírá a vstřebává, doporučuji ho tedy těm maminkám, které nemají citlivé čichové vnímání, spíše na začátku těhotenství, kdy není bříško tak velké.
Za mě 3 body z 5. 


Poslední výrobek, který jsem si ze zvědavosti zakoupila je BiOil. Jsem mile překvapená. Oleje jsem se z předešlé zkušenosti trošku bála, ale ze zvědavosti a doporučení kamarádek ze zahraničí jsem si ho koupila i přes poměrně dražší investici. Kdysi jsem měla lehkou nadváhu a strie se mi udělaly na bocích a uvnitř stehen. Po používání tohoto oleje se mi strie zatáhly a pokožka vypadá lépe. Olej se velmi dobře roztírá, jeho vůně je příjemná a o vstřebání snad ani nemluvím. Mohu ho jen doporučit stejně jako krém Bephanten.
Za mě je to 5 bodů z 5.

Naďa a její pupík


Nakonec tak nějak doufám, že do doby, než se mi miminko narodí, neobjevím už nic co bych mohla testovat. U výrobků se kterými jsem spokojena, zůstanu.

Poslední radou je, mazat a mazat a mazat. Ne jen bříško, ale i prsa, stehna, zadeček.. Strie se objeví a nezmizí.
....

Tuhle Nadi radu můžu jen podpořit, a to z vlastní zkušenosti, protože mě se kvůli pozapomnění na partie boků a prsa, strie právě tam nakonec udělaly. O tom a mých zkušenostech s Bepanthenem proti striím více zde: Strašák jménem strie

Žádné komentáře:

Okomentovat