úterý 5. srpna 2014

Skoro rok mámou

Blíží se Sárinky první narozeniny a já mám potřebu bilancovat. Už to bude rok, co jsou z nás opravdoví rodiče. Rok, co jsme se pořádně nevyspali, co se všechno točí kolem naší malé holčičky. Rok plný rodičovské lásky, té nejčistější a největší lásky, kterou jsem kdy poznala. Milovat jí je jako dýchat, je to naprosto přirozené, automatické a životodárné.

Jasně, že byly chvíle, kdy jsem křičela, brečela plná zoufalství a totálního vyčerpání a mlela z posledních sil. Navíc si nedělám iluze, že tohle budeme mít s úderem prvních narozenin za sebou. Ale taky si živě vybavuji ten neuvěřitelný pocit zoufalství, když byla Sára nemocná, když jsem chovala to bezmocné vzlykající stvoření rozpálené horečkou a nemohla jí okamžitě, teď hned ulevit. V tu chvíli jsem naprosto intenzivně cítila, že ona je to nejcenější, co v životě mám. Cenější něž můj vlastní život.

Možná to jsou silná slova, ale dokud nemáte dítě, znáte jen jednu stranu mince. Láska má bezesporu mnoho podob, ta mateřská je nenahraditelná a já jsem jí momentálně naprosto pohlcená. Moje obětí má neuvěřitelnou moc, dokáže utišit pláč, dát pocit jistoty a vrátit radost do jejích očí.

Stačí, aby se na mě ten malý kašpárek usmál a mě dojde, že pro ní jsem a ještě nějaký čas budu ten nejdůležitější člověk na světě. Maminka.5 komentářů:

 1. Jsem si pobrečela, Leni. Krásně napsáno, cítím to stejně! Těším se na příspěvek s dortem!!! ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Je to tak - jak rychle se z toho malého tvorečka stane nejdůležitější člen rodiny. A jak moc významný se nám pak zdá den jejich prvních narozenin. Za ten první rok se toho tolik změní - změní se děti, ale i rodiče.
  Už se těším na Sárinčinu oslavu a díky článku jsem si vybavila Jariho oslavu 1. narozenin http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/10/prvni-narozeniny.html

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně napsané. Spinká mi tu v postýlce 3 měsíční holčička a naprosto chápu tvoje pocity. I slza ukápla :)

  Pěkný den vám oběma, holky!

  OdpovědětVymazat
 4. Moooc hezký článek :-)Taky jsem si zavzpomínala, jak ten první rok rychle utekl. A pak druhý a třetí... Zrovna dneska mi Nikča říkala, jak mě bude mít ráda furt a že se se mnou nikdy nebude hádat :-)
  Sári krásné nározeniny a hodně zdraví přejeme.

  OdpovědětVymazat