úterý 30. září 2014

Dovolená u moře? Pozor na komáry!

Dovolená, klídek, pohodička... no a hned první noc nebo spíš ráno velké překvapení. Místní agresivní komáři napadli naší holčičku. Jen v obličeji jsme napočítali 16 štípanců. A další měla na rukou, bříšku i na nohách. Štípance hrozně zrudly a vystouply, takže na pohled opravdu nic pěkného. Nesla to hrozně statečně. To já jsem ty útrpné pohledy na společné hotelové snídani snášela hůř. Někteří se na ni dkonce koukali jako by byla nemocná, od vedlejšího stolu jsem zaslechla i něco o neštovicích. Acho jo. No tak jí prostě poštípali komáři, no.

Hojilo se to opravdu dlouho, myslím, že nejvíc pomohla slaná voda a Bepanthen Plus, nejprve jsme mazali štípance Fenistil Gelem a když se udělaly stroupky tak pak Bepanthenem Plus na drobná poranění. Obojí několikrát denně. Ještě teď, po návratu z dovolené má na obličeji malé flíčky.

Naštěstí další štípance nepřibývali, vřele všem doporučuji brát s sebou na dovolenou s dětmi také zabíječ komárů do zásuvky. Nám ho nakonec půjčili v hotelu, ale až když Sáru viděli poštípanou. Delegátka nám řekla, že ty krvelačný malý bestie jdou prostě výhradně po dětech, já jsem z té noci měla štípance dva a Kuba žádný.


Takže bacha na komáry a pro jistotu s sebou vždy také Fenistil Gel a Bepanthen Plus.


3 komentáře:

 1. Jojo, my už jsme měsíc po dovolené a Nikolka má zbytky štípance pořád na tváři a rukách. Já totiž hloupá nejprve mazala framykoinem, protože jsem ho měla s sebou na dovolené kvůli klíštěti, jehož hlavička zůstala Nikče ve stehýnku. Ale to byla blbost. Akorát ji to zhnisalo, takže jsem hned druhý den přešla na Bepanthen Plus a bylo to mnohem lepší :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,

  začínáme s novým projektem s názvem Ambasadorky Proděti.cz a rádi bysme s Vámi navázali spolupráci, abysme z toho měli radost i užitek Vy i my :)

  Půjdete do toho s námi? Pokud ano, obratem Vám zašlu bližší informace o případné spolupráci.

  Děkuji moc za odpoveď a přeji hezký zbytek dne.

  S pozdravem, Dominik Dvořáček
  www.prodeti.cz
  ambasadorky@prodeti.cz

  OdpovědětVymazat
 3. U nás na dovolené taky bodoval Bepanthen Plus - na kočičí škrábance a pokousání. http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/06/bepanthen-plus-na-skrabance-nejlepsi_26.html

  OdpovědětVymazat