čtvrtek 11. září 2014

Látkové pleny opět na scéně

Co to ta máma v tom šuplíku schovává?
Myslím, že bych právem zasloužila nějakou nominaci na ironickou cenu Matka roku, nebo tak něco. Moje roztržitost a neorganizovanost v roli matky se jen zhoršuje. Myslela jsem, že se to s tím jak Sárinka roste bude spíš lepšit, ale opak je pravdou.

Nedávno jsem vzala do ruky poslední jednorázovou plínku, otevřu šuplík v komodě s tím, že rozdělám další balík a ejhle... on tam žádný nebyl. Co teď? Asi bych mohla vyrazit i se Sárou hned do obchodu, ale lenost mě donutila sáhnout k radikálnějšímu řešení. V šuplíku jsem zahlédla úhledně složené, skoro nepoužívané látkové plínky. O mém předešlém "úspěchu" s jejich používáním se dočtete v článku: "Látkové pleny v praxi" No co, do zítra bych to to mohla zvládnout s nima, než dojde balík z internetového obchodu, kde plínky vždy objednávám," řekla jsem si a začala Sáru soukat do bambusové plínky Bamboolik.

Bez Bepanthenu už si přebalování ani neumím představit
K mému velkému údivu Sáře plínka vůbec nevadila. Naopak, při jejích pokusech o stání a nevyhnutelném pádu na zadek, jí látková plínka slouží jako skvělý airbag. I když třeba nepřijdu úplně včas na to, že je potřeba plínku vyměnit, Sárinky Bepanthenem ošetřovaná pokoška to zvládá na výbornou. Od té doby jsem si našla takový kompromis a látkové pleny používám vesele dál. Sáhnu k nim vždy, když jsem se Sárinkou doma, můžu jí hned převléknout do čistého a plínku přeprat v ruce. Mám pouze 4 kusy a tak mi plínky krásně vychází na zhruba dvě plínky za den. Přes noc a na výpravy ven stále používám plínky jednorázové. Jsem ráda, že se mi nakonec podařilo ty látkovky aspoň trochu zapojit a využít, když už jsem je pořídila.

A jaké jsou vaše zkušenosti s látkovými plenkami? Jaké používáte?

Látkování v praxi
Občas nosím látkovku, jestli se vám to nelíbí... víte, co mi můžete... :)))


1 komentář:

  1. Ten zadeček vypadá v té látkovce větší :-) Jsem zvědavá, jestli Sárinka půjde díky těmto plenkám dřív na nočník. Fandím vám. Já byla pohodlná máma. Tak uvidíme u druhého dítěte.

    OdpovědětVymazat