pondělí 22. září 2014

Řecko: Dovolená u moře

Family #selfie 

A je to tady, došlo i na nás, řeči o tom, že je lepší jet na dovolenou, která není dovolená, viz článek: “Dovolená “ u moře jsou tatam a my máme potřebu naplnit touhu po válení se na pláži, lenošení, opalování, koupání, drinku do bazénu... no dobře to byl spíš můj sen. Kuba válecí dovolené rád nemá. Ale zbývá nám s roční Sárinkou něco jiného?

Vybírali jsme dlouho, kritéria byla jasná:
 1. kratší let, max 3 hodiny, bez přestupu, přímý let z Prahy
 2. pobyt mimo hlavní sezónu, ideálně druhá půlka září, chceme teplo, ne vedro
 3. snadný přístup do moře, ubytování na pláži
 4. bazén a především dětský bazének, brouzdaliště
 5. baby friendly letovisko – dětské hřiště, postýlka, bungalov v přízemí, dětské sedačky v restauraci
 6. klidné prostředí, žádné bary, diskotéky, plážový prodavači čehokoliv
No a řekněte sami, pokud tyhle pro roční dítě nezbytnosti u dovolené seženete, asi se nebude jednat o žádné velké dobrodružství. Kuba smířen s tím, že pojedeme s cestovkou přistopil na Řecko. Konkrétně ostrov Kos a Aelos Beach Hotel, ubytování přímo na pláži se ukázalo, jako skvělá volba. Sára spí a my můžeme vklidu s chůvičkou vyrazit na pláž a koupat se v moři nebo si dát vytoužený drink u bazénu.
Myslím, že Sárinka si to tu oravdu užívá
Moje největší obava zda se Kuba nebude na klasické dovolené nudit se naštěstí zatím nenaplnila, pro případ nouze tu má dokonce i posilovnu. Zatím teda tráví nejvíc času v moři a světe div se, ten kluk si normálně čte. Tak já teda nevím, ale oni z nás nakonec fakt budou klasický dovolenkový povaleči.

Zdravíme do Čech, slunce v duši!

PS: Mám jeden výbornej tip, vemte s sebou mini bazének, můžete ho napustit kdekoliv, a když jsou v moři trochu vlny a vy se chcete třeba jen opalovat, dítě odložíte do bazénku a je aspoň na chilku klid. Bázének s sebou taháme všude a byla to fakt rada nad zlato.

2 komentáře:

 1. Dobrá kritéria, podařilo se všechna splnit podle očekávání? Docela bych se divila kdyby všechno vyšlo podle plánu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastně ano, za tu dobu jsme samozřejmě našli i něco, co by nám vyhovovalo ještě více. Asi tři dny bylo dost větrno a nedalo se moc být ani na dětském hřišti venku, takže kdyby byl dětský koutek, nebo nejlépe nějaká herna i uvnitř hotelu, bylo by to dokonalé. Bazén pro děti fajn, ale byl dost hluboký, lépe by vyhovovalo klasické brouzdaliště, ketré jsme nahrazovali malým nafukovacím bazénkem. A voda v bazénu byla dost chladná. Jinak maximální spokojenost se všemi kritérii, nejvíc asi s baby friendly přístupem personálu, byli neuvěřitelně milí a pozorní.

   Vymazat