pátek 31. října 2014

10 věcí, které vám usnadní život

Třeba vás tenhle seznam 10 věcí, které mi se Sárou usnadnili náš společný první rok, inspiruje. Já na ně nedám dopustit:

1. Šátek nebo nosítko - Po narození miminka se hodí každá ruka, zvlášť když je vaše. Dokud Sára nedržela hlavičku, používala jsem na nošení šátek, zvládla jsem tak aspoň uvařit. Asi kolem pátého měsíce jsem pořizovala nosítko. Myslím, že nejsem typ na zavazování šátku, i když jsem byla na kurzu, nikdy jsem si nebyla jistá, že jsem to uvázala správně a vždycky mě z toho nošení strašně bolela záda. Šátek jsem tedy vzdala, ale nošení ne. Nosítko mi už kolikrát zachránilo nervy. Když je nejhůř, dokonce v něm Sáru uspávám.


2. Zavinovačka - Podle knížky Nejšťastnější miminko v okolí a rad moudré a zkušené maminky (té mojí) jsem zavinovala Sáru hned od narození. Zavinovačku jsem měla klasickou péřovou a zavazovací, ještě po mě, žádnou vatovou na suchý zip, která nedrží a neustále se rozbaluje. Ze zavinovačky Sára vyrostla až po čtvrtém měsíci.3. Ohřívačka na lahev - K tomu nemám co dodat, je to rychlé, vždy připravené. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho kojíte.4. Gel na zuby - Neumím si bez něj představit noci, kdy se prořezávají nové zoubky. Osvědčený mám Calgel, a když je nejhůř tak také homeopatické čípky proti bolesti Vibucol.


5. Bepanthen - Bepanthen Care Mast používám od prvního dne v porodnici a nedám na ni dopustit. Prevence se vyplácí a tak nás jen tak nějaká opruzenina nevyprudí.6. Žlučové mýdlo - Prostě ta plínka to nepobere úplně vždycky a občas vám to roztomilé miminko nadělí něco i na bodíčko a na tepláčky a prostě to nejde dolů! Výborné je žlučové mýdlo, mají ho v každé drogérii. Doporučuji na předpírku v ruce, pouští to opravdu nádherně. Navíc jakmile začala Sára jíst příkrmy, brát si jídlo do ručiček a zkoušet jíst sama... je to jeden flek vedle druhého. Nejhorší jsou skvrny od ovoce, i když je pravda, že tráva na kolenou je taky super. Zatím to všechno pustilo, to mýdlo je zázrak!7. Aplikace chůvička - Chůvička sama o sobě je super, ale ne jednou se nám stalo, že jsem jí nechali doma, viz třeba dovolená v Řecku. Stačí si stáhnout aplikaci do telefonu, nechat jeden telefon u postýlky, nastavit citlivost a telefon toho druhého a aplikace vám zavolá, až se dítě vzbudí. Vyzkoušenou máme aplikaci Baby Monitor pro iPhone, ale určitě jich bude víc.8. Zvuky moře - To, že zvuky bílého šumu děti uklidňují je dokázané, ale kdo má ty fény a vysavače poslouchat, stáhli jsme aplikaci na iPad Baby Sleeper, kde si můžete vybrat asi z 20 různých přirozených zvuků bílého šumu. Můj nejoblíbenější je zvuk moře, u toho usínám taky.9. Oblečení Lindex Kids - Kromě toho, že je to ideální kombinace cena výkon, mají i nádherné vzory a střihy. Především toho oblečení hodně vydrží, nežmolkovatí se, nevytahá se a Sára nosí jednu velikost vždy aspoň 3 měsíce, někdy taky i půl roku. Střihy jsou úzké a dlouhé, takže z toho opravdu jen tak nevyroste. Pro mě je to vždy sázka na jistotu.10. Dřevěný maják z Ikei - Ta věc jí zhruba od osmi měsíců dokáže zabavit i na hodinu v kuse. Miluju ten maják! K mému velkému údivu, se někdo navíc opravdu zamyslel a středová tyčka je vyrobená z pružné gumy, takže si neobratný mrňous neublíží.

Žádné komentáře:

Okomentovat