neděle 30. listopadu 2014

První adventní neděle ve znamení výzdoby

A je to tu! První adventní neděle, oficiálně začíná těšení se na Vánoce. Letos se opravdu těším. S tím prckem to prostě najednou nabere na obrátkách a získá to úplně jiný význam. Loni jsem to tak neprožívala, respektive se mi loni podařilo Vánoce nějak vytěsnit. Sára byla ještě moc malá a já byla moc unavená na to, abych se dokázala těšit. Vánoce u nás proběhly v nouzovém režimu a já doufala, že zas přijde čas, kdy budu schopná udělat si čas na to těšení, na pečení, na výzdobu, ne protože bych měla, ale protože budu sama chtít.

A víte co? Je to zpět! Sára o rok starší, já mnohem vyrovnanější a sebejistější v roli mámy, připravená nachystat nám šťastné a veselé, ale především pohodové Vánoce.

První adventní víkend jsme si trochu prodloužili a trávili ho na chatě v Peci, kde se mi podařilo ulovit spoustu materiálu na adventní výzdobu. Zásluha patří i Sárince, která sbírala šišky a dohlížela na mě.

A jak to nakonec dopadlo? Zhruba čtyři hodiny práce za mnou a hotové mám dva svícny a dva věnce. Pevně doufám, že můžu říct, že jsem se něco od té své mamky naučila. Snad za pár let bude bavit i Sárinku koukat mi pod ruce, jako to tenkrát bavilo mě a odkouká ode mě jak na to. Zatím jí to bavilo asi 5 minut a pak šla raději koukat na pohádku.

Mamka mě to nikdy neučila a vlastně mě to učila každý rok. Děti se učí nápodobou a tak doufám, že jsem obstála a okoukala jsem to správně. Pár začátečnických chyb jsem stejně udělala, vzít si zahradnické rukavice mě například napadlo až po prvním věnci a rozpíchaných prstech, ruce mám poškrábané jako po útoku divoké kočky. Zkušenou Bepanthen ambasadorku to ovšem nemůže rozházet. První co jsem řekla, když mi to docvaklo bylo: "nevadí, aspoň mám další využití pro Bepanthen Plus na drobná poranění a škrábance."

Hezký a pohodový advent bez jakýchkoliv zranění
vám všem.
Žádné komentáře:

Okomentovat