úterý 23. prosince 2014

Balení vánočních dárků

Možná už je má většina z vás zabalené, u nás se ale vždy nechávalo balení dárků na poslední chvíli. Sváteční dopoledne na to byl ideální čas, pustit si pohádku a všechno to zabalit. Letos se ale stejně jako loni (asi z toho bude tradice) chystáme na dopolední procházku na kampu, poslechnout si koledy a pořádně vyhládnout. Takže letos balím trochu s předstihem, třeba vás ještě stihnu inspitovat.

Na tenhle jsem obzvláště hrdá, moje mistrovské dílko - kdo ho asi dostane?
Balení dárků obecně prožívám trochu víc než ostatní. Podle mě je to součást daru, je to takový předvoj, něco jako když jíte očima, takové to když se vám dárek líbí již odpohledu ještě zabalený a nemůžete se dočkat, co že je to uvnitř.

Pro svou inspiraci jsem prošmejdila pinterest a zjistila jsem, že letos je velkým trendem návrat k jednoduchosti a důraz na detaily. Hodně se používají přírodní materiály, větvičky, šišky, místo mašlí obyčejný provázek... hodně mě to zaujalo, v jednoduchosti je krása a tak jsem se trochu té inspirace pokusila aplikovat v praxi.

Já osobně balení i dávání dárků miluju, ale chápu, že pro někoho to může být celkem náročný úkol, zvlášť tedy to balení. Pánové s tím mají obvykle trochu problém. Tady pak oceňuji především kreativitu a osobitý styl. Letos má můj velký obdiv Honza Martinec a jeho ducktape style a zmínit si zaslouží také mistr Jan Suda a jeho důmyslné použití sešívačky. Dáváte do toho kus sebe, panové a to se cení. Nejlepší na balení dárků je beztak to trhání při rozbalování.

PS: a né že si ten papír budete skládat a schovávat na příští rok!

Inspirace z Pinterestu:

Je pravda, že vzor papíru není zrovna vánoční, ale ty detaily dodají dárkům tu pravou atmosféru 
Nádherné, úplně obyčejný balící papír a přitom taková krása
Krásný nápad s fotkami

 A teď už moje letošní výtvory:

Trochu víc barevný, ale podle mě dost ve stylu :) 
Papír je jednobarevný, puntíky jsou nanesené lihovým popisovačem

Zlatý vánoční papír , trocha provázku a větvička, dárek pro babičku je hotov
Já tam tu šišku prostě dát musela
Žádné komentáře:

Okomentovat