neděle 21. prosince 2014

Předvánoční úklidové šílenství

Tahle nemoc zvaná předvánoční úklid mě naštěstí vždycky minula. Byla jsem imuní. Všímáte si toho minulého času? Mám podezření, že to bude asi nemoc spojená s rodičovstvím, jakmile je z vás matka, ta zodpovědná za domácnost, tedy i za průběh Vánoc, něco v mozku se vám přepne a ta imunita je v háji.

Loni jsem Vánoce úspěšně sabotovala a moc jsem je neřešila, Sárinka byla tak malá a já tak unavená, že jsme si dali Vánoce v nouzovém režimu. Letos už ale doma na Vánoce nemáme malé nemluvně, ale zvídavého človíčka, který všechno zkoumá a objevuje... A pro tuhle radost v očích, pro ten odlesk zářících světýlek, pro naší malou holčičku, chci ty nejúžasnější Vánoce. A i když někde v hloubi duše vím, že to není o tom úklidu... nemůžu si pomoc a začínám šůrovat.

Náš robotický vysavač, Sára
Nooo, jde to těžko, Sára mi totiž musí pomáhat. Její pomoc je k nezaplacení. Zametu, Sára tu hromádku zase rozmete. Utřu stůl, v mžiku na něj optiskne ruce upatlané od banánu. Největší zábava ovšem je, roznášet věci různě po celém bytě, boty do koupelny, hračky do obýváku, ovládač do ložnice, z tohohle šuplíku všechno ven, tohle už asi nebudeme potřebovat... takže lžíčka do koše... prakticky to znamená, že buď za ní celý den běhám a udržuju v bytě pořádek, nebo rezignuju, nechám jí " si hrát" a pak uklízím celou dobu co spí. Hádáte správně, po pár marných pokusech přemluvit jí, ať si se mnou hraje v jejím pokojíčku, jsem skončila u té druhé možnosti.
To zvládnu taky

Problém ale nastal s vysáváním (drobky máme naprosto všude, takže momentálně vysávám prakticky denně, někdy obden, v kombinaci se psem se to opravdu nedá jinak), Sárinku by ale mohl vysavač vzbudit a to neriskuji, takže vysávám se Sárou a to je taky zážitek, ustavičně se mi snaží sebrat hadici a vysávat místo mě. Popravdě moc toho takhle spolu nevysajeme. Postěžovala jsem si švagrové s otázkou, jestli ona vysává, když Jára spí. Jen se usmála a řekla: "já už nevysávám." Na druhý den mi přivezla domů k zapůjčení jejich robotický vysavač HOM-BOT od LG, ať ho prý vyzkouším a schválně jí pak řeknu jak jsem s ním spokojená.

My a robotický vysavač LG Hom-Bot VR 62601 LVM
Nechápu nic, vždycky jsem se těmhle "vysavačům" smála, a teď musím říct, klobouk dolu. Ono to asi vážně funguje, šetří čas a opravdu to zvládne uklidit, a to všechno samo. První co se mi na něm zalíbilo bylo, že nemusíte číst žádný manuál, ruku na srdce, kdo z nás to opravdu dělá? Já až když opravdu nevím a teče mi do bot.

robotický vysavač LG Hom-Bot VR 62601 LVM
Hom-bot jsem vyndala z krabice, a pochopila jsem, že bych ho měla dát nabít, vše bylo naprosto intuitivní, a to co nebylo, mi robot sám vysvětlil. Dám ho na nabíječku, nejdřív mi česky oznámil, že se začal nabíjet a pak mi řekl, že není zapnutý hlavní vypínač a navedl mě kde ho najdu. Stála jsem nad ním s otevřenou pusou. Nejvtipnější na tom je, že máte pořád tendenci mu odpovídat, nebo na něj mluvit, jako by to opravdu byl člen rodiny. "Ty hele kámo, tam se asi nevejdeš, ale tak jak chceš, no, zkus to"... je hele miláčku, on se tam vešel a teď vysává pod pohovkou! Pro jistotu jsme ho poprvé zkusili zapout opravdu, když Sárinka spala a myslím, že to byla dobrá volba, to dítě by mu určitě nedalo pokoj, stačilo, že na něj útočila Amélka (to naštěstí ustál). Trochu mě překvapilo, že není úplně tichý, ale nevím vlastně proč jsem si myslela, že nebude vydávat vůbec žádný zvuk, protože s klasickým vysavačem se to vůbec nedá srovnávat. Náš problém s úklidem by to tedy hravě vyřešilo.

Počkej, kam jdeš?
Se zjištěním, že si můžete úklid automaticky načasovat a naprogramovat a vysavač bude uklízet třeba každý den ve stejnou hodinu, když zrovna nebudete doma, jsem naprosto pochopila, že získal ocenění dTestu za rok 2014. Na to přát si ho k Vánocům už je teď asi celkem pozdě, ale rozhodně máme o čem přemýšlet. Investice to není zrovna malá, ale koupit si čas na své blízké se musí vyplatit. Raději půjdu se Sárinkou ven na procházku a aspoň část úklidu nechám na někom jiném. Co vám budu povídat, nebude to lehké loučení, až ho budeme zítra vracet.

Podrobnosti o všech funkcích a výhodách vysavače najdete na www.roboticky-vysavac.cz


Amélka a její nový kamarád :)

Žádné komentáře:

Okomentovat