neděle 5. dubna 2015

Malování velikonočních vajíček

Malování a dekorování velikonočních vajíček jsem se nevzdala, ani když vím, že se k nám žádní koledníci nechystají. Je to krásná tradice a manžel by mi beztak neodpustil, že jsem ani jemu vajíčko nenamalovala. Baví mě hledat inspiraci a každý rok zkoušet něco nového, asi i díky tomu, že jich na rozdíl třeba od mojí mamky nemaluji přes třicet a stačí nám domů jen symbolický počet, abychom měli odpoledne na vajíčkovou pomazánku.

Letos mě učaroval jednoduchý bílý dekor s použitím základních motivů. Jediné co bylo k malování potřeba byl bílý popisovač s užším hrotem. Seženete ho v každých výtvarných potřebách. Ohledně dekoru se fantazii meze nekladou, jen myslete na to, že méně je někdy více a bohatě stačí něco úplně jednoduchého, vždyť právě v jednoduchosti je krása.

Na Sárinčinu pomoc si asi ještě pár let počkám, zatím jí víc než malování zajímala svačinka, ale možná už příští rok něco jednoduššího zkusíme. Letos jsem měla minimálně výbornou společnici a asistentku - rozbila jen jedno!

Na Velikonoční pondělí jsme se tedy letos rozhodli zůstat v Praze a užít si malé rodinné velikonoční radovánky ve třech - s Amélkou ve čtyřech. I když to bude opravdu hodně komorní, musím přiznat, že už se moc těším a užívám si i ty malé přípravy.

Teď už ale musím běžet, čeká nás odpolední procházka a podvečerní sledování pohádky.

Krásné Velikonoce Vám všem.


1 komentář:

  1. Ten bílý popisovač mě nadchnul, asi musím začít navštěvovat výtvarné potřeby, protože takto barvení vajíček vypadá, že bych mohla celou akci zvládnout... Díky za tip, Jana

    OdpovědětVymazat