neděle 26. dubna 2015

Nový sestřih, nová barva, nová žena, aneb jak si vybrat kadeřníka

Nechci se na to úplně vymlouvat, ale jo, jsem máma a navíc dost zaměstnaná... na kadeřníka prostě nezbývá čas. Naposledy jsem byla ještě s pupkem, jako takový dárek sama sobě ještě před porodem.
trocha nejistoty před velkým střihem
Po porodu se mi zhoršila kvalita vlasů a Sárince se moc líbilo mě za ně tahat, takže mě ostříhala doma mamka a já si je jednou za 3 měsíce obarvila barvou z drogérie. Žádná sláva.

Teď, po víc jak roce a půl od mojí poslední návštěvy kadeřníka, jsem se rozhodla, že je konečně na čase najít si stálé místo a stálou kadeřnici nebo kadeřníka. Toužila jsem po někom, kdo mi řekne, co by mi slušelo a ostříhá mě bez toho, aby se ptal na každé střihnutí nůžkami. Přičemž moje požadavky byly: vlasy bych chtěla zkrátit, vím, že jsou hodně zničené, ale potřebuji mít možnost stáhnout je do culíku, nevydržím celý den s rozpuštěnými vlasy, jsem zvyklá, mít je při práci stažené. Barva - já jsem prostě blond, tělem i duší, to by už nešlo jinak, ale ráda bych přirozený odstín.

Hodně dlouho jsem váhala a nakonec jsem dala na doporučení kamarádky a objednala se k Báře do Toni&Guy v Opletalce.

Pro mě to bylo vždycky o třech možnostech

1) přistřihnu si konečky a obarvím se sama doma, je to levné a rychlé, někdy barva nechytne podle mých představ, ale s tím rizikem do toho jdu, bohužel vlasy tím asi dostávají dost zabrat a já se o ně nijak více nestarám

2) zajdu k běžné kadeřnici - cena kolem tisíce až dvou a všechno jí musím do puntíku vysvětlit, tady to chci takhle, tohle takhle a barva stejný efekt jako z té drogerie... no, že jsem radši nezůstala u domácího barvení

3) pořádný kadeřnický salon se jménem a zárukou kvality - cena vysoká, ale tak jednou za čas bych do sebe mohla investovat, jen chci mít jistotu, že to bude stát za to, bohužel jsem se spálila i v této kategorii, kdy jsem za cenu přes 3 tisíce odcházela s pocitem, že se ta slečna na mě právě zaučovala

Naštěstí to nebyl případ Báry a Toni&Guy, kde jsem byla nadmíru spokojená a myslím, že tím je mé hledání u konce. Tady bude teď mé kadeřnické doma. milý a ochotný personál, krásné prostředí a především skvěle odvedená práce.

Nová Lelí
Bára hned věděla co se mnou, vysvětlila mi, že blond do žluta není pro mě, ale že mě ani nevidí v platinové, za což jsem byla moc ráda, takže přirozený odstín a jednoduchý střih. Méně je někdy více, přesvědčovala mě. Rozhodla jsem se věřit jí, protože opravdu vypadala, že ví co říká, a nemluvit ji do toho. I když tou jednoduchostí střihu jsem byla překvapená, vlastně se to jen zkrátí, takže žádná velká změna image mě nečeká. Nevadí, asi to teda nemám tak hrozný... honilo se mi hlavou.

O to více jsem bvla finálně překvapená, ten střih je perfektní a nenáročný na úpravu, přesto jsem zaznamenala velkou změnu. Chvilku jsem se nepoznávala, ale byla jsem moc spokojená. Nyní mám za sebou první domácí mytí a vysušení a potvrzuji nenáročnost udržení si účesu. Jsem opravdu maximálně spokojená a mohu jen vřele doporučit.

Navíc víte kdo se taky nechal ostříhat? aneb podoba čistě náhodná... ani ty dortíky nás nespojují :)

A jaký je ten váš kadeřnický příběh? Barvíte si vlasy sama doma?

1 komentář:

  1. Leni, seš úplně jiná ženská! A zase kočka - jak ty to děláš???

    OdpovědětVymazat