neděle 24. května 2015

Recenze: Online nákup potravin s iTesco

Tuhle recenzi vám dlužím hodně dlouho a předně se za to moc omlouvám. Od obdržení poukazu od iTesco a uvědomění si, že iTesko už mě rozmazluje, se u nás doma spustila hotová pohroma. Jedna aktivita za druhou a chaoz nad chaoz. Poukaz se hodil okamžitě, s tím blázincem a Sárinkou, která měla v jednom kuse zvýšenou teplotu (ukázalo se, že zase od rostoucích zoubků) se mi na větší nákup do obchodu opravdu nechtělo. To jen tu recenzi jsem odkládala pořád dokola. Tak konečně tedy hurá na to.

Jaké to je nakupovat potraviny online? Jsem poměrně zvyklá nakupovat online, když Sárinka večer usne, sednu si s počítačem a rodičovská je rázem v trapu. Objednávám lecos, ale ohledně potravin to byla má premiéra. Překvapilo mě, jak je to snadné. Bála jsem se, že online tím strávím zbytečně moc času, ale opak byl pravdou. Možná když nakupuji oblečení, jsem schopná se zaseknout i na pár hodin, ale s potravinami je to mnohem snadnější.

Vybírala jsem záměrně dražší a těžší suroviny, nechyběly ani plenky, prostě ty věci, které, pokud nejedu autem a mám jen kočár, tam prostě nenaskládám a raději si jejich nákup rozmyslím. Čerstvých potravin jsem se popravdě trochu bála, ale zajímalo mě jak bude vypadat ovoce a zelenina, takže jsem na zkoušku vzala hroznové víno, které Sárinka, zvláště v době rostoucích zoubků, tolik miluje. Vypadalo skvěle, myslím, že si na to u online objednávek dávají obzvlášť pozor. Nedalo mi to a zkusila jsem také spoustu Tesco Fines produktů a musím říct, že jsem s nimi byla moc spokojená.

Ostatně jako s celou službou od objednání až po doručení domů. Zboží bylo přehledně srovnáno v taškách, pan doručovatel byl moc milý a pozorný. Jediné co bych asi vytkla je možnost doručení až ob den od objednání, chápu, že objednávek je asi hodně a logistika nebude nejjednodušší, ale přeci jen do druhého dne by to bylo fajn. Tak uvidíme, za mě skvělá služba, kterou mohu doporučit. Prostor na zlepšení Tesco také má, takže si zase brzy velmi ráda objednám a budu sledovat, jak se online nákup potravin vyvíjí.

Tuto recenzi najdete také na tescorecepty.cz, kde si můžete nakoupit produkty k receptům.

A co vy, milé čtenářky, maminky... jak jste na tom s online nákupem potravin? Zkoušely jste iTesco nebo nějakou konkurenční službu? Jaká je vaše zkušenost?

3 komentáře:

  1. Pěkný a zajímavý pohled. Zajímalo by mě, jak moc se iTesco změnilo od dob, kdy byl článek napsán, nicméně já jsem s jeho službami taky spokojená. Občas využívám také rohlík, většinou když na nákup spěchám, ale právě na Tescu mi vyhovuje ten systém. Narazila jsem ale na článek, kde naopak celý ten systém haní a shazují. http://pixelfield.cz/test-itesco-rohlik-kolonial-souboj-o-nase-lednicky/ Jde o hodnocení pouze webu, ne služby jako takové, ale i tak mě to překvapilo, protože právě to uživatelské prostředí je něco, co na tescu oceňuji.

    OdpovědětVymazat
  2. iTesco je fajn, pohodlná služba, člověk se nemusí trmácet do krámu právě pro těžké věci, takže stejně objednávám jen těžké a neskladné věci, pro pečivo a čerstvé věci apod. si zajdu raději pěšky, ale když člověk omrkne třeba ještě aktuální leták, hned je nakupování radost.

    OdpovědětVymazat
  3. Myslím, že teď už doručují do druhého dne. Nebo to možná záleží na době objednávky a na tom odkud jste. Pokud mám v plánu velký a těžký nákup, často taky online nákup potravin využiju, ale pro zeleninu a tak si radši zajdu sama. :) Taky většinou online nekoupíte takové ty asijské specialitky na kterých ujíždím. Takže ty většinou objednávám bokem z jiného eshopu.

    OdpovědětVymazat