neděle 16. srpna 2015

Takové to domácí české léto plné sluníčka, koupání a nejedné odřeniny

Léto, vůně borovic, celý den v plavkách, vlahé večery, západ slunce, spousta zralého a šťavnatého ovoce, zeleninové saláty, víno… jen to šumění moře mi tu chybí. Letos jsme válecí dovolenou u moře vzdali. Ale tohle všechno, kromě toho moře tedy, zvládáme prožívat střídavě na chatě na Slapech a na zahradě u mých rodičů. Navíc ještě obohacené o opékání špekáčků, sklízení domácí úrody a chvíle strávené s rodinou.
Sárinka na Slapech, z vody vyleze jen kvůli jídlu, jinak tam vydrží celá fialová i tři hodiny
Není to tak, že bychom k moři jet nechtěli, ale nějak se stalo, že kolem toho bylo najednou víc starostí, než kolik by z toho podle mého názoru bylo užitku. A tak přišla na řadu zdravá úvaha, zda nám nebude letos se Sárinkou lépe někde u českého rybníka. A musím říct, že je nám tu bájo.

S bratránkem Járou staví hrad z písku
Velká tátova pomocnice
Na Slapech jsme obsadili rodinnou chatu, dopoledne trávíme na zahradě, přes ta největší vedra Sára spinká a odpoledne jsme u vody. Nevím, jak je to přes léto u vás, ale naše dvouletá holčička najela na prázdninový režim. To v překladu znamená, že nejde do postele dřív jak v deset večer, zato po obědě spí klidně i tři hodiny. Sice jsme přišli s Kubou o společné večery ve dvou, ale zato máme večer opravdu veselo. Když se trochu ochladí, Sára začne vymýšlet ty největší blbiny, což se bohužel většinou neobejde bez nějaké té modřiny, či odřeniny.

Sára je hodně živé dítko a tak s tím, jak přes léto trávíme více času venku, narůstá i počet drobných zranění. Souhrn "nehod" za poslední měsíc čítá perličky typu: náraz do dřevěných futer po srážce na chodbě - roztržené čelo, svalení se v noci z velké postele - odřenina na ruce o hranu postele a malá boule na čele, zakopnutí v lese o klacek - odřený loket, škrábanec od kočky, štípnutí od vosy... další sem snad ani nebudu psát, aby mě někdo neobvinil z nedostatečné péče. Věřím, že maminky podobně starých dětí mi rozumí. Sára je v tomhle asi po mě, holčička s odřenýma kolenama.
Ahoj čičí, já kreslim, víš?
Když se taková nehoda stane, je vždy strašně důležité jak zareagujete v prvních vteřinách, když nejde o nic vážného, je lepší nedělat z toho žádnou tragédii. Reagovat v klidu a přesvědčit mrňouse, že se vlastně vůbec nic nestalo. Na Sáru to zabírá dokonce i u větších odřenin, chvilku fňuká, ale jakmile ji bolístku pofoukám a vytáhnu Bepanthen Plus, je neštěstí většinou zažehnáno.


Strašně jí baví, že se může sama namazat, přestane myslet na bolest a soustředí se na tubičku s krémem: otevřít, vymáčknout a namazat. Bepanthen Plus dezinfikuje a hojí drobná poranění, odřeniny a škrábnutí. Vzhledem k jeho dezinfekčním a hojivým účinkům se doporučuje použití na povrchová poranění u niž hrozí nebezpečí infekce.


Ať už u rybníka či u moře, užijte si zbytek léta, pokud možno bez větších i těch menších bolístek a pro jistotu s sebou nezapomínejte v lékárničce vozit Bepanthen Plus.

Vaše Lelí 

1 komentář:

  1. Jak já ti rozumím. My nedáme na Bepanthen Plus dopustit. Vozíme ho všude s sebou. Zabírá i na vosí štípnutí, teď jsme ho půjčovali v Mirakulu cizímu chlapečkovi a hned přestal plakat. Vosa ho štípla u oka.

    OdpovědětVymazat