sobota 23. ledna 2016

Poletí SuperSára někdy do Vesmíru?

S Raketou možná ano. Pamatujete si ještě čím jste chtěli být, když jste byli malí? Třeba já chtěla být herečkou, předvádět se, hrát si, bavit se, a to, že by byla práce? Parádní. Pak jednou mamka řekla, že už má hlad jako herec, a mě došlo, že být hercem asi nebude zas taková výhra. Přehodnotila jsem své dětské sny a rozhodla se, že budu milionářkou, to určitě už nikdy hlad mít nebudu.
Přišla nám pošta, co tam asi bude? 
Co když je to pozvánka do Vesmíru?
Čím asi bude chtít být Sára? A čím jednou doopravdy bude? Přála bych si, aby z ní byla chytrá holka, ne nutně vzdělaná, ale chytrá. S očima otevřenýma dokořan, hlavou v oblacích a myšlenkami, které změní svět, nebo aspoň to, jak ho vnímáme.
Jsem RAKETA!
Děti se učí nápodobou, a tak jsem ve snaze vychovat naši dceru dobře, sama zase začala víc číst. Myslím, že čtení rozšiřuje obzory, stejně jako třeba cestování. Knížky samozřejmě kupuju už i Sárince, a kromě spousty dětský titulů mě zaujal i tak trochu jiný dětský časopis z nakladatelství Labyrint. Tak dlouho jsem kolem něj chodila, až si ke mě našel cestu. Raketa je časopis pro děti chytrých rodičů. Nedávno oslavila první rok, vychází 4x ročně a každé číslo je tématické. To páté, které vidíte na fotkách je věnované Vesmíru. Časopis je primárně pro děti ve věku 5-10let.


Nebojte, nejsem přehnaně ambiciózní, a nezačnu Sáru ve dvou letech učit číst, abych jí ho mohla kupovat. Chtěla jsem vám jen říct, že pokud máte starší děti, ten časopis je nádherný. Dokonce v něm nejsou ani žádné reklamy. Prolistovala jsem ho se zatajeným dechem a přála si, aby se za pár let líbil i Sárince. Po přečtení už jsem si byla jistá, že bude. Raketa je opravdu trefný název, ta opravdová vás dostane do Vesmíru, ta tištěná vám ukáže, že stačí zapojit fantazii a můžete letět kamkoliv.

Ručně psané dopisy se už jen tak nevidí.

PS: Teď jsem zjistila, že Labyrint vydal i dvě knížky, o kterých jsem toho už taky hodně slyšela Zuza v zahradách a Ptáček a lev. Nemáte je někdo doma, můžete doporučit? Přemýšlím, že je přidám do naší knižní sbírky. A co Raketa, znáte? Nebo o ní ode mě slyšíte prvně?

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony obchodníků a investorů ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat