neděle 28. února 2016

Co dělá ta bláznivá cupcake holka na HitHitu, a proč zrovna crowdfunding?

Asi jste si všimli, že Sárinka není moje jediné dítě, ano, před více jak třemi lety jsem si začala plnit svůj velký sen a založila jsem Lelí´s Cupcakes. Vypiplala jsem si tuhle značku z ničeho, pořád se mění, vyvíjí a roste, že mám opravdu pocit, že je to mé druhé dítě.

Plán na to otevřít specializovaný cupcake obchod jsem měla v hlavě hned od začátku, kdy jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Pamatuju si, že tenkrát se mi smál i můj muž. „Seš blázen, nemůžeš chtít otevřít cupcake obchod, když v Čechách nikdo ani pořádně neví, co to cupcake je.“ A tak jsem začala péct – stejně jsem to neuměla a musela se to nejdřív naučit.A nejlepší škola na světě? No přece škola života, metodou pokus omyl vznikl i tajný recept na hříšně dobré čokoládové cupcakes, začaly se množit objednávky a za dva roky se u nás z cupcakes stal hit. Když se koukám na americký vzor, je mi jasné, že to není žádná módní vlna. Jakmile totiž cupcakes jednou poznáte, už s vámi zůstanou. Malý roztomilý dortík, který umí moc důležitou a báječnou věc, vykouzlit úsměv. Vždycky vám udělá radost. A to je to, čeho chci dosáhnout, otevřít obchůdek s radostí. S malými dárky k narozeninám, na oslavy, nebo prostě jen tak.Konečně i Kuba uznal, že teď už nastal vhodný čas. Taky měl šanci si ověřit, že i já to s cupcakes myslím vážně, když viděl, jak tvrdě na tom makám a nevzdávám to. A tak jsme zhruba před rokem začali hledat prostor v centru Prahy, počítat, přemýšlet, navštěvovat cupcake obchody různě po Evropě a plánovat sladký rodinný podnik děděný z generace na generaci.

A pak to přišlo, tvrdá facka realitou. Nemožnost sehnat vhodný prostor, příšerné odstupné, boj s úřady, úvahy o úvěrech a o naší budoucnosti. Když už jsme to chtěli opravdu vzdát, přišla spásná myšlenka a najednou se přímo před námi objevil vhodný prostor. V tu chvíli bylo ale už naprosto jasné, že do banky naše cesta nepovede. Už jsem totiž věděla, co je to crowdfunding.


S Janou z HitHitu jsem se potkala na konferenci pro začínající foodies Start It a ta myšlenka mě nadchla. Oslovením investora ztrácíte suverenitu, zatím co crowdfundingem získáte věrné fanoušky. A nebo těm, kteří už s vámi jsou umožníte koupit si něco jedinečného a originálního, co jinde neseženou. Třeba možnost vytvořit vlastní cupcake, nebo mít v budoucím obchůdku svou vlastní židličku.


A tak teď moc nespím, hodně pracuji a jsem napnutá jak kšandy, jak tahle legrace dopadne. Víte, já věřím na spoustu věcí. Kromě andělů, skřítků a jednorožců, třeba taky na pravdu a lásku. A na to, že pokud si za něčím opravdu jdete a upřímně v to věříte, celý Vesmír se spojí, abyste toho mohli dosáhnout. A taky věřím, že nemá smysl, abychom dělali cupcake obchod, pokud nenajdeme dostatečnou podporu. Potřebujeme vědět, že to místo chcete stejně jako my. Proto jsme na HitHitu.

Chcete-li nás podpořit, najdete náš projekt na: www.hithit.cz/cupcakejehit
 


3 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Plánujete oslavu? Zavolejte si na pomoc www.kreativnimatka.cz a já vám vyrobím vše, co budete potřebovat. Čím zaplatit? Jedním cupcakem (mňam). Monika

    OdpovědětVymazat
  3. Nedávno jsem na Váš obchůdek u Karlova náměstí narazila a naprosto mě nadchl :). Nejlepší je, že máte i bezlepkový cupcake. Prodejna je naprosto nádherná a vtáhla mě z ulice dovnitř. Velká pochvala!

    OdpovědětVymazat