úterý 23. srpna 2016

DIY: polepy na kuchyňské dózy

Můj život je teď jak cukrkandl, nebo aspoň na venek by se to tak mohlo určitě zdát. Koncem srpna se finálně otevřou dveře mého vysněného cupcake obchůdku a u nás ve velkém vrcholí přípravy.


Přesto, že spoustu věci teď opravdu nestíhám - jednou z nich je i psaní článků na blog, což mě velice mrzí a doufám, že v září budu mít příležitost to vše dohnat - musím se vám pochlubit tímhle sladkým DIY projektem.

O tom, že si doma krásně "popíšu" dozy s potravinami jsem mluvila již na jaře a dokonce jsem si našla i předlohu, kterou najdete v jednom ze straších článků o skladování potravin. Ale znáte to, když je to "jen" na doma, ledacos se odloží. V cupcake obchůdku, ale nejsem ochotná dělat provizorní řešení či kompromisy, tam musí být vše prostě perfektní a tak přišla na řadu zkouška ohněm. Konečně se naučit pořádně zacházet s plotrem.
Jako na zavolanou přišla nabídka na spolupráci s FORArt. Moje mamka plotr doma již několik let má, ale pro mě vždycky byla představa práce s ním naprosto děsivá. Ten postup se mi nezdál zrovna nejjednodušší a časově náročný, takže jsem vždy upřednostnila koupi hotových dekorací či čehokoliv, co mi mamka nabízela na výrobu. Přiznám se, že hodně nalomená jsem byla, když jsem viděla jak si blogerská kolegyňka Madame Coquette poradila s plotrem levou zadní a jak díky němu krásně nadekorovala oslavu obou svých dětí. Oukej, plotr mě přesvědčil, jednou ho vezmu na milost, udělám si na něj čas a naučím se to taky. Jednou. Průlom nastal, když nám z FORArtu ukázali, co vše se dá za pomoci plotru vyrobit, a že vlastně stačí vědět jak na to.


A tak jsme si nechaly s mamkou poradit a zašly na školení, a můžu ho jedině doporučit. Další termíny pro veřejnost se budou vypisovat na září, kdyby vás to také zaujalo. Já nejsem moc technický typ a tohle mi hodně pomohlo. Hlavně v tom ujasnit si, co všechno bych chtěla s plotrem vyrobit a na co ho využít. Prvním projektem je polepování dóz na potraviny, tohle jsou klasické dozy z Ikea, ale s nálekami vypadají ještě mnohem líp. Nápisy jsme vyřezaly do samolepící fólie a na dózy je přenesly přenosovou fólií a neumíte si představit tu radost, z toho, že jsme si je udělaly samy.


Font jsem stáhla volně dostupný a diaktiku jsme tak museli dopsat, ale docela jsme si s tím poradily, co myslíte? Dalším projektem bude Sárinky oslava třetích narozenin, ketrá nás čeká už v neděli a jestli chcete vidět, na co všechno jsme plotr použily a co vše jsme s ním vytvořily do cupcake obchůdku, stavte se již 29. srpna od 10h na Vyšehradskou 53, těšíme se na vás.

Lelí, moje nejšikovnější mamka a plotr Cameo Silhouette

1 komentář:

  1. Krása! A díky za inspiraci, mám novou kuchyň, koupila jsem si do ní ty samé dózy a za poslední 2 týdny jsem si 4x osolila kafe... :D Potřebuju už taky polepky!! :D T.

    OdpovědětVymazat