středa 30. listopadu 2016

Luftování, nakupování, charita, aneb jak žít víc a mít míň

Luftování skříní, nakupování a charita - tyhle tři věci pro mě už sedmým rokem neodmyslitelně patří k předvánočnímu času. Všechny najednou můžete navíc díky dobročinnému bazaru ve Famagustě absolvovat během "mikulášského" víkendu od pátku 2.12. do neděle 4.12. A jak to všechno funguje?


Vytřídění šatníku - pustit čerstvý vzduch do skříně není vůbec špatné, a Luftování mi v tom už sedmým rokem dělá řád. Vím, že každý rok na podzim proberu skříň, knihovnu a třetím rokem i dětský pokojíček a vytřídím nepotřebné nebo nepoužívané věci, které by ještě mohli někomu udělat radost a rád by si je odkoupil. Přidat se můžete i vy, stačí doma probrat věci a donést je nejpozději v pátek 2.12. do Famagusty na adrese Vyšehradská 53.

Nakupování - Luftování se koná vždy v předvánočním čase, takže můžete nakoupit nejen něco pro sebe, ale také dárky pro své blízké a to již tuto sobotu od 10 do 19h nebo v neděli od 10 do 17h. Cenu věcí a tím i výši příspěvku si určujete sami. Každý rok se mi podařilo najít na bazaru něco opravdu originálního a jedinečného, ať už to bylo oblečení, šperky nebo dekorace a nádobí do našeho cupcake obchůdku.

Charita - Před Vánocemi jsme na ni nějak více naladěni a máme potřebu být více "užiteční" a podílet se na něčem co dává smysl a může pomoc, nebo aspoň já to tak mám. Proto mám vždy velkou radost, že nejen darováním oblečení na bazar, ale i jeho propagací a vlastním nákupem se můžu zapojit.

Luftování se letos rozhodlo podpořit Dětské krizové centrum v Praze, konkrétně jejich Linku důvěry. Více se o podporovaném projektu dozvíte také zde. Věci, které se na bazaru neprodají, si každoročně přebírá Armáda spásy, letos je navíc zapojí do svého projektu ReShare.

Mezi novinky patří zařazení doprovodného programu, v sobotu od 14 hod. bude v rámci Luftování pro děti připravena výtvarná dílna. Vést ji budou výtvarnice z otevřené výtvarné herny NG Michaela Trpišovská a Tereza Beranová. Pro dospěláky si organizátorky připravily v sobotu od 19h českou premiéru kultovního filmu o minimalismu Minimalism: A Documentary about the important things.

Těšit se můžete také na to, že se na luftování potkáte s oblíbenými mama blogerkami, které nejen vyluftovaly své skříně, ale slíbily i osobní účast: Mama Pocket blog,  Madame Coquette, Betty & Co., Kusanec babyblog, Mama-live, Veru Harnol, Mámou stylově, MK-life, Rosa Mitnik, Oh my beautiful life, Baby bistro a The Hubs.


....................................................................................................................

Co je Luftování?
Luftování skříní je dobročinný bazar na podporu zajímavých a potřebných neziskových projektů. Vznikl před sedmi lety, kdy se spolužačky z gymnázia Zuzka, Bětka, Šárka a Olinka rozhodly pomáhat právě touto cestou.
 

Koho bazar podporuje?
"Vždy musí jít o organizaci s dobrým jménem, se spolehlivým jednání, s dohledatelným osudem peněz. Vybíráme si organizace střední velikost, aby náš dar nezapadl, ale zároveň aby měla organizace jméno a vlastní okruh přispěvovatelů, kteří se případně zůčastní i bazaru či propagace. Bazar oslovuje všechny, kteří chtějí podpořit dobrou věc, přitom vědět, na co konkrétně jejich peníze jdou, a mít jistotu, že celý jejich příspěvek onen projekt skutečně podpoří. Akce spojuje na jedné straně ty, kteří chtějí "vyluftovat" své skříně a zbavit již nepotřebných, ale stále kvalitních věcí, které jiným poslouží a udělají radost, a na straně druhé ty, kteří chtějí za dobrý peníz pořídit zajímavé kousky oblečení, doplňků a dalších věcí," říká jedna ze čtyř oraganizátorek a kamarádek Šárka.

Proč zrovna ve Famagustě
Adresa Vyšehradská 53 je s Luftováním spojená již od samého začátku a není náhodou, že "kavárník" Kuba chodil s holkama na gympl do jedné třídy. A protože letos na stejné sdrese otevřel své dveře také obchůdek Lelí's cupcakes, přidáváme se i my k Luftování a během víkendu si budete moc koupit speciální "luftovací" dortík, celá částka z jejich prodeje poputuje taktéž na linku důvěry Dětského krizového centra.


Více se dozvíte také na: www.luftovani.cz

Za fotky moc děkujeme www.honzamartinec.com

2 komentáře:

 1. Krásně napsaný článek - já jsem vždy tak děsně sentimentální kolem Vánoc... rozdala bych i to, co nemám... od té doby, co mám dítě, tak Vánoce zase miluju a strašně si přeji, aby všichni byli štastní a zdraví - nejen o Vánocícch samozřejmě.
  Tahle myšlenka s "luftováním" je ohromná...!! Škoda, že jsem na ni narazila pozdě, ale pokud se bude konat i příští rok, tak bych se ráda zúčastnila! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Připojte se k úspěchu - Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat