pondělí 14. listopadu 2016

Těhotenství: pátý měsíc s pupkem


Pátý měsíc je super, bříško už je krásně vidět, nikdo už si nemyslí, že jste tlustá, ale na první pohled se pozná, že jste těhotná. Okolí se chová ohleduplně a zároveň ještě všechno celkem dobře zvládáte. Bříško je větší, ale zatím ještě tak moc nepřekáží. 

Kolem 20. týdne vás čeká druhý velký ultrazvuk, já na ně chodím do Podolí, kde budu také rodit a pokud s vámi až do teď mimčo na ultrazvuku nespolupracovalo a nebylo vidět pohlaví, tady už se většina nastávajících maminek, které po té informaci touží, dozví pravdu. A tak i my už to konečně víme. Sára bude mít bráchu. Samozřejmě toužila po sestřičce. Ale na představu brášky už si docela zvyká. Místo toho, že to bude brácha, říkáme, že to bude miminko a ona bude pomáhat se o něj starat.  To dost pomohlo. Kuba tomu pro změnu zase nechce uvěřit, celý život kolem sebe má samé holky, a představa syna je pro něj naprosto nereálná, i když úžasná. Myslím, že dokud ho neuvidí na vlastní oči, věřit tomu nebude.

Přáníčka It's a boy a It's a girl jsou k dostání u nás v Lelí's cupcakes obcůdku a dělala je By Myyna
Na ultrazvuku bylo i tentokrát vše v pořádku, a tak jediné obtíže, se kterými jsem se v pátém měsíci potýkala bylo tvrdnutí břicha, pomáhá na to magnézium, ale nejvíce klid a nepřepínat se. Je to hodně nepříjemné, takové stahy děložního svalu, prostě se napne a břicho vám ztvrdne jako kámen a všude tlačí, párkrát jsem myslela, že neudělám ani krok. Podle mojí pani doktorky se mi moje tělo snaží něco říct, a měla bych ho poslechnout a začít pomalu brzdit. Přeci jen, pátým měsícem se dostáváme za půlku, utíká to fakt rychle.

Kubův fan club na závodech ve Špindlu, a v pupku male bikerŽádné komentáře:

Okomentovat