čtvrtek 29. prosince 2016

Těhotenství: šestý měsíc s pupkem


Šestý měsíc je posledním z druhého trimestru a chtěla jsem napsat, že pak už začne trochu přituhovat, ale mě bohužel začalo přituhovat už v tom šestém měsíci. Břicho mi tvrdlo víc a víc a z další návštěvy své lékařky jsem si kromě navýšené dávky magnézia (3x denně 2 tablety) odnesla také výrazné doporučení na odpočinek. No ono se to snadno řekne, ale s tříletou aktivní holčičkou doma, trochu hůř plní. Přesto jsem se snažila a bylo to opravdu znát, když jsem ležala pupík tolik netvrdnul.

Zato ten mrňous uvnitř začal být víc a víc aktivnější, jeho nejoblíbenějším chmatem je ruka-noha v jednu chvíli napříč mým břichem. Nevím, zda to může mít nějakou souvislost, ale řeknu vám, že Sárinka byla jako holčička v břiše tedy daleko něžnější. Tohle jsou občas dost zákeřné kopance.

V tomto období vás mimo jiného čeká také zátěžový test na cukrovku. Ten probíhá standardně mezi 24. a 28. týdnem těhotenstvý. Všimla jsem si, že řada prvorodiček je z něj zbytečně vyděšená a panikaří. Je opravdu třeba se ho tolik obávat? Za sebe říkám, že rozhodně ne, i když přiznávám, že tentokrát se mi dělalo (především z hladu) trochu nevolno. Ovšem opravdu nejde o nic, co by se nedalo zvládnout. Na lačno vám nejprve odeberou krev, poté vypijete sklenici sladkého roztoku a po hodině vám opět odeberou krev. Třetí odběr následuje za další hodinu. Je tedy třeba připravit se na to, že pokud půjdete na odběr klasicky od 8h, najíte se nejdříve v půl jedenácté, což je sice pro těhotnou hladovou ženu velké utrpení, ale částečně vás zasytí ten sadký roztok a můžete pít neslazené nápoje - vodu nebo čaj. Čas uteče překvapivě rychle, a hned po třetím odběru se můžete najíst, takže si s sebou určitě vemte dost jídla. Z ordinace doporučiji nespěchat a v klidu se najíst, aby se vám neudělalo nevolno cestou domů.

S šestým měsícem se u nás také definintivně rozhodlo o jménu. Už když se měla narodit Sára, říkali jsme jí pracovně "malý Kubík" po tátovi. Osobně nemám pojmenovávání po rodičích moc ráda a sama bych Lenku určitě nechtěla. Ale jméno Jakub se mi hrozně líbí. A nevím jak to máte doma vy, ale mi se vlastně jmény s manželem moc neoslovujeme. Taky máte své "něžné" přezdívky? Takže mi používání toho jména docela chybí. A moc se mi líbí spojení Sára a Jakub, takže jsem mu opět začala pracovně říkat malý Kubík s tím, že se k tomu ještě vrátíme a vybereme vhodné jméno pro našeho syna. Jenže Sárinka se toho tak chytla a všem z okolí (i těm co si to přáli nevědět) vyzvonila, že budeme mít Kubíka. Takže už je prostě rozhodnuto, Sára se na Kubíka začala moc těšit, chodí ho hladit a dávat mu pusu, hrdě říká, že se bude jmenovat jako táta, a že ona bude velká ségra.

Řeknu vám, že už se opravdu začínám těšit, jako jedináček jsem z toho, že budeme mít dvě děti dost vykulená a vlastně vůbec nevím co nás čeká.

2 komentáře:

  1. Já když si vybavím svůj 6. měsíc... tak už jsem jen polehávala po nemocnicích, manžel se ke jménu stále nehodlal vyjádřit a když se dcera o měsíc později musela porodit akutně císařem, tak jsem ji dala jméno jen já sama. Máme Zuzanku a neměnili bychom.
    Přeji hodně zdraví a šťastného potomka! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Když jsem byla na testech na cukrovku, sama jsem byla překvapena jak to ostatní nastávající maminky prožívaly. Chvílemi z toho dělali až kovbojku a ja tak byla ráda, že jsem první na řadě. Tekutiny sice nechutnala nic moc, ale je to vyšetření, které se dá úplně v pohodě zvládnout.

    Marketatrpisovska.blogspot.cz//LIFESTYLE BOOK

    OdpovědětVymazat