středa 31. května 2017

Přebalovací taška

Možná by bylo daleko zajímavější podívat se na obsah dámské kabelky, zvlášť u maminek se tam najdou občas neuvěřitelné poklady. Pamatuju si, že se Sárou, když jí bylo kolem roku, jsem běžně z kabelky u pokladny při placení vytahovala dětské plínky, dudlík nebo nějakou hračku. Vyšší level byl, když jsem u kadeřníka hledala v kabelce diář, abych si zapsala termín a našla jsem tam malou pokličku na hrnec. Díky Sáro, ta se bude určitě hodit.


A co se hodí mít s sebou v přebalovací tašce? S druhým mimčem jsem v balení tašky už mnohem rychlejší. V hlavě si odškrtám rychlý seznam, ještě jednou překontroluju, že je tam opravdu všechno a můžeme vyrazit. Možná se vám budou moje rady hodit a nebo naopak poradíte vy mě, co bych do tašky měla ještě přihodit.

Přebalování - pro jistotu s sebou nosím jednorázovou přebalovacví podložku, plínky - 3ks, víc zbytečně zabírá místo a nikdy jsem jich tolik nepotřebovala, vlhčené ubrousky - tady naopak tahám celé velké balení a používám je jako utěrku na cokoliv, většinou s náma jde i Sára a to se pak opravdu hodí. Bepanthen Care Mast - mám tam to velké balení, to malé se mi v tašce špatně hledá a většinou si jím namažu i ruce nebo popraskané rty, tak to malé nosím v kabelce a v tašce mám to velké.

Další nezbytnosti - látkovou plínku na utření čehokoliv, odkrknutí či přikrytí miminka, náhradní dudlík, raw tyčinku - ta je pro mě.

Pro jistotu - začala jsem nosit náhradní oblečení pro Kubíka, kdybychom měli nějakou nehodu, párkrát se to už vyplatilo, bohužel jsem v tašce nebyla zvyklá nosit náhradní tričko pro sebe a nedávno jsem ho tam přidala. Jít domů poblitá - nic moc.

Místo kabelky - klasické přebalovací tašky mi nějak nevyhovovaly, byly na můj vkus moc dělené, jsem spíš typ na jednu velkou přihrádku, kde šmátrám dokud neulovím. Tak jsem vybrala jednu svou větší kabelku a nominovala jí na přebalovací tašku. Zároveň jí i jako kabelku používám dál. Takže do přebalovací tašky v mém případě patří i peněženka, klíče, telefon a pokus nic z toho doma nezapomenout.

S letními teplotami jsem přihodila ještě sluneční brýle, krém na opalování a deku pod kočárek a vidím to brzy na nějaký pěkný piknik v parku pod stromem.

Jak jsem to teď dopsala a čtu to po sobě a koukám na tu fotku, zdá se mi toho nějak málo a pořád přemýšlím, co bych tam ještě přihodila. Ale v tom je ta krása, moc toho nepotřebujete, se Sárou jsem s sebou tahala snad půlku bytu a většinu z toho jsem nikdy nepoužila. Tak snad jsem vás apoň trochu inspirovala, a pokud myslíte, že mi chybí něco opravdu zásadního, budu ráda, za vaši radu.

PS: do 1.6. včetně můžete hlasovat o nejlepší mama blog roku 2017 a zapojit se tak do soutěže o hodnotné výhry

9 komentářů:

 1. Přebalovací tašku mám zabalenou úplně stejně jednoduše. Navíc tam teď mívám jen učebnici a pokaždé doufám, že malého na chvíli "udrncám" a přečtu pár stránek. Prozřetelně jsem si koupila menší jednoduchou tašku, tak se mi tam toho ani o moc víc nevejde. :-) Mně vyhovují kapsy dvě - jedna pro mě, druhá pro miminko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni držím palce na zkoušky, nebo co tě to čeká, že s sebou nosíš i učebnici. Jinak bybylo fajn, kdybych dkázala dodržovat aspoň základní rozdělení, jak píšeš, já a miminko. Ale já jsem trochu bordelář a vždycky to co vytáhnu zpět jen ve spěchu hodím a jdu dál. Doma si tažku pokaždé než jdu ven musím zase urovnat.

   Vymazat
 2. Já nosila ještě nějakou hračku pro mimčo, ale to asi není úplně nezbytné, zvlášť teď v létě, kdy může prcek zkoumat venku mnohem zajímavější věci :) Pak taky skládací nákupní tašku, takovou tu, co se dá složit do kuličky - ruličky a je vlastně úplně nenápadná :) Hodila se m ikolikrát, když jsem cestou někde nakoupila.. :) Pak se v ní nákup jen šoupl pod kočárek a nemusela jsem utrácet za igelitku.

  OdpovědětVymazat
 3. Podla mna tam urcite chyba v tychto horucavach voda pre miminko a pre maminku :) bez toho ani nepachnem von

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíte, to mě nenapadlo připsat, Kubík zatím vodu ani čajík moc nechce, doktorka říkala, že když je kojený a sám vodu nechce, tak není potřeba, je pravda, že pořád jí po dvou hodinách, takže se u toho vždy asi i dost napije. A pro sebe a Sáru hodím vždy velkou lahev kojenecké vody pod kočárek. Párkrát se mi její lahvička s pitím otevřela v tašce a to mi jako zkušenost bphatě stačilo :)

   Vymazat
 4. Za mne opalovací krém pro miminko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tip, teď zrovna jsem se zapojila do #astridmamachallenge a měsíc testujeme opalovací ředu od Astridu, ale opalovák jsem na Kubíka ještě nepoužila, aspo%n do půl roku ho chci držet jen ve stínu. Navíc většina opalováků je stejně doporučovaná pro děti od 3 let. No teď je to tedy celkem náročné, jak je to vedro.

   Vymazat
 5. Pumpička a lepení na duše,propiska a antibakteriální gel na ruce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tipy! Musím říct, že jsem měla asi štěstí, protože z celou mou kočárkovací éru se Sárou jsem kolo u kočárku nepíchla. A ten gel si ta přihodím, to je pravda, používám jen ty vlhčené ubrousky, ale gel je fajn tam přidat.

   Vymazat