pondělí 24. července 2017

Be happy s HappyGo, aneb výsledky testování prvního elektrokočárku

Elektro kočárek? To jako vážně? Moje první reakce byla trochu zdrženlivá. Jedna moje kamarádka dokonce vtipně poznamenala, že za chvilku za nás ty kočárky snad budou i rodit. Předsudků jsem byla plná, takže jsem si řekla, že nejlepší by bylo si ho opravdu vyzkoušet a podívat se tomuto českému výrobku na kolečka. Nabídku na zapůjčení kočárku na 3 týdny jsem tedy přijala a byla moc zvědavá, co všechno umí.
 

Ne, nejezdí sám. Ta elektro funkce spočívá především v tom, že při přítlaku na madlo - tedy například když jdete do kopce a opřete se do toho, motorek se aktivuje a přitláčí spolu s vámi, sám tedy nikdy nejede, jakmile pustíte madlo nebo jen přestanete vyvíjet na madlo takovou sílu, zase se vypne. Věřte, že i v Praze jsou místa, kde tuhle funci užijete. Několikrát mi kočárek pomohl do kopce na Vyšehrad, kam jsme šli s Kubíkem vyzvednou ségru ze školky. A jednou nás všechny zachránil před deštěm, část elektroniky je umístěná mezi zadními koly, tam je také zesílená konstrukce, na kterou si může větší dítko bez starostí stoupnout, a tak když začalo krápak, nastoupila Sára na kočárek, já zatáhla Kubíkovi korbu a už jsme mazali z Výtoně kopcem nahoru na Karlák, doma jsme byli coby dup a jen jsme zavřeli dveře spustil se strašný lijavec.Další elektro funkcí je samohoupání, tomu jsem se smála hodně, smát jsem se ale přestala, když jsme se na hřišti stala středem pozornosti. Kubík si totiž houpání dost oblíbil a já s ním. Nejvíce jsem ho využívala právě na hřišti, cestou tam malej brácha usnul a velká ségra si chtěla jít hrát. "Mamí, pojď se mnou, prosíííím, můžeš mě pohoupat. Můžeš se mnou jít na písek? Můžeš"... Znáte to? Možná stejně jako to, že když kočárek zastavíte, ten mrňous v něm se do vteřiny vzbudí. A tak jsem tedy zastavila, zapla houpání a vesele si šla hrát se Sárou.

Dostala mě i možnost ohřát v kočárku příkrm nebo nabít si telefon. Skvělé je také osvětlení kočárku malými diodami vpředu i vzadu, kvůli viditelnosti a bezpečí. Sečteno podtrženo, z těch elekrofunkcí jsem si sedla na zadek, a sama jsem si ošahala, že jsou vlastně celkem život usnadňující.A jak se v kočárku líbilo Kubíkovi? Vzhledem k tomu, že je to velmi zvědavé miminko, moc se mu líbila možnost mírného náklonu, z kočárku dobře viděl, měl v něm dost místa a pohodlí. Mě osobně se moc líbil kvalitou použitého materiálu, ta korba křížená se sporťákem - dokonalost.


Co ovšem musím vytknou je ovladatelnost kočárku, díky elektronice je poměrně težký a robusní, což i kvůli designovému madlu ztěžujeme manipulaci. Navíc na to široké madlo nejde nikam pověsit přebalovací taška, vozila jsem ji na nánožníku, protože Kubík je ještě mrňous, tak se mi tam zatím vešla. Pro mě samotnou byla váha kočárku při výběru moc důležitá, často se vám stane, že vám s ním nikdo nepomůže a musíte sjet nebo vyjet po zadním kole pár schodů a tady si celkem máknete. Určitě  bych také výrobci doporučila přidat středovou tyč mezi přední kola nebo aspoň nějaké madlo, aby bylo možné kočár někde chytit a pomoci ho do schodů vynést. Za zvážení by také stála výměna kloubů u předních koleček, která se často zasekávají a znemožňují tak hladký rozjezd.

Každopádně na to, že se jedná o první model, za mě rozhodně klobouk dolu a jsem vlastně i tak trochu vlastenecky hrdá, že se takovou novinku podařilo vyvinout české firmě. Kočárek je do posledního šroubku vyráběný komplet v České republice, konkrétně v pražských modřanech. Držím palce a mávám do Happy Go. Děkuji za zapůjčení a přeji spoustu spokojených zákazníků.Kdyby vás ke kočárku cokoliv zajímalo, neváhejte se ptát, moc ráda odpovím.

2 komentáře:

  1. Ahoj, take jsem hodne uvazovala o elektro, ale nakonec jsem dala prednost tomuto https://www.detske-kocarky.cz/kocarek-britax-smile-2-2017-vcetne-hluboke-korby.html a maximalni spokojenost. Kazdopadne budu sledovat tvuj blog se zazitky s timto kocarkem.

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý večer chtěla jsem se zeptat kde se dá opravit kocarek

    OdpovědětVymazat