pondělí 16. října 2017

Miminko: půl roku s Kubíkem

Tak jsem si původně myslela, že Kubíkovi budu tyhle milníkové články o tom, co už umí, kolik váží a měří psát každý měsíc. A ejhle už mu bylo sedm měsíců a já píšu teprve třetí milníkový článek a to ještě zpětně. Ty předešlé dva najdete tady: Magické šestinedělí a Tři měsíce s Kubíkem. A já je asi spíš budu psát podle těch kontrol u lékařky, takže další čekejte až s osmým měsícem.


Kubík:
Se ukázal jako zdatný cestovatel, koncem srpna jsme se vydali autem do Chorvatska a on skoro celou cestu vzorně prospal. O našem letním cestování jsem se více rozepsala tady: Vzpomínky na léto a za nás tedy cestování s dětmi ano, a pokusíme se do budoucna ještě více odvázat.

Jinak tedy pojďme na tvrdá data, čtvrtý měsíc: 6,8 kg a 64 cm. Další milníky mám z kontroly v půl roce: 7,6 kg a 66 cm. Jak to ze začátku vypadalo, že váhový přírůstek nadprůměr, tak teď jsme naprosto v limitu. Kubík sice jí pořád po dvou hodinách, ale po menších dávkách. Ukecat ho, aby jedl víc a míň často se mi nepovedlo a věřte, že jsem to zkoušela horem pádem. Příkrmy jsem naonec zařadila až s ukončeným pátým měsícem, zkušela jsem už po čtvrtém měsíci, ale začátky nic moc a já na to ještě asi neměla dost trpělivosti. Spánek se mu přes den měnil snad každým dnem, o nějaké pravidelnosti jsem si mohla nechat zdát, stejně tak jako o nočním spánku. Tohle spaní 20 minut a pak někdy 2, někdy tři ale taky 4 hodiny vzhůru, to je děs. Koncem šestého měsíce se navíc zhoršil  noční spánek. Začala jsem podezřívat zuby a opravdu se ten první chvilku po ukončeném půl roce vyklubal. Tak o tom tedy až příště.A jak to dopadlo s tím naším odloženým očkováním? Kubík se rozhodl, že ani čtvrtý měsíc není pro něj a těsně před očkováním si tam hodil lehce zvýšenou teplotu, takže opět odloženo. Nakonec dostal první Hexu na kontrole v půl roce a naprosto bez reakce. Asi věděl co dělá. Kromě běžných kontrol u dětské lékařky jsme absolvovali také pár kontrol na rehabilitaci. Na té poslední nás sestřčka pochválila a říkala, že už nemusíme cvičit a věnovat Kubíkovi nijak zvýšenou pozornost, pro jistotu se ještě v listopadu půjdeme jednou ukázat, ale pohybově je naprosto v normě. Jen mi v tomhle ohledu přijde o něco větší nervák a paličák než byla Sára. jak on jí vidí běhat, nejradši by se rozběhl za ní a jak mu pořádně nejde ani to plazení, strašně ho to štve a dává to dost hlasitě najevo.Sárinka:
Je vzorná starší ségra. Kubíka rozesmívá, podává mu hračky, snaží se ho pochovat... občas ho rve za hlavu nebo za ruce tak, že se divím, že neřve. Ale on na ní pořád kouká jako na obrázek. Když jsem jejich vztah popisovala paní doktorce,jen se smála a řekla: "Nedivte se, děti patří k dětem, ta pozornost, které se mu od ní dostává, tisíckrát přebije to, že k němu není občas tak šetrná. On to přežije." A tak je spolu už i častěji nechávám chvilkama bez dozoru. Když vařím, slyším z obýváku jen Kubíkův hlasitý smích. Myslím, že mají krásný sourozenecký vztah. Sára se mě často ptá, kdy už Kubík vyroste a bude si s ní hrát. Doufám, že jim to vydrží a opravdu si spolu budou hrát a ne se rvát o hračky.

Já a Kuba:
My jsme od posleního článku, tedy od Kubíkových 3 měsíců zaznamenali velký úspěch. Povedlo se nám strávit jednu noc mimo domov úplně sami. Doma suplovala moje mamka a my jsme vyrazili na Colours of Ostrava, tedy vlastně jen na koncert Imagine Dragons. Byl to neuvěřitelný zážitek a teď myslím nejen ten konert, ale i to pročištění hlavy a vzduchu. Jedna hotelová noc a kolik to udělalo parády. Normálně jsem spala celou noc v kuse. Když byla Sárinka malá, troufli jsme si spolu s Kubou odjet přes noc až když jí byl rok. S druhým prckem jsem si uvědomila, že to, že je miluju, neznamená, že s nimi musím být pořád, naštěstí o něco dřív. A že by se o ně na chvilku nezvládl postarat někdo jiný? Došlo mi, že tyhle výlety za hranice našich všedních dní jsou víc než potřeba. Udržují doma rovnováhu. Nejsem přeci jen máma, jsem i manželka a partnerka a moc ráda si někdy užiju naplno i tuhle svou roli, i když to vypadá, že to bude zatím asi jen jednou za čtvrt roku

PS: Ta milníková deka je od MMMoje - www.mmmoje.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat