sobota 17. března 2018

Jak se pekl projekt "Žehlím si karmu cupcakem"

Hned na začátek bych chtěla strašně moc poděkovat, jak úžasně jste celý projekt přijali a utvrdili nás v tom, že to celé byl dobrý nápad. A jak to vlastně vzniklo a o co konkrétně jde?


Před dvěma lety 12 odvážlivců podpořilo můj sen o cupcake obchodě a koupilo si na HitHitu v naší crowdfundingové kampani možnost navrhnout a pojmenovat limitovanou edici svého dortíku. Celý rok jsme pak v Lelí's cupcakes uváděli jednu limitku za druhou, když jsme v listopadu vyhlásili ten nejprodávanější cupcake, který postoupil do stálé nabídky, přepadl mě smutek, že to celé končí. A tak jsme začali hledat způsob, jak limitky dostat opět do prodeje, a jak to udělat trochu jinak a zajímavěji.Možná by mohli mít svůj cupcake veřejně známé osobnosti z řad našich přátel a podporovatelů, a třeba by tak šla pomoc, které se nám na začátku našeho podnikání dostalo, zase nějak vrátit zpět... A tak vznikl projekt Žehlím si karmu cupcakem. Oslovili jsme 9 osobností a domluvili podporu pro Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Devět měsíců, stejnou dobu, jakou by mělo miminko zůstat u mámy v bříšku, budeme prodávat měsíční limitované cupcakes a 10,- z každého prodaného půjde nadačnímu fondu.V únoru to celé odstartovala Kačka s blogem Smooth & cooking a jejím dortíkem "Dotek lásky", naprosto upřímně vám řeknu, že takovou vlnu podpory jsme nečekali. Obchůdek byl plný maminek s dětmi a kočárků a všichni chtěli ochutnat a přispět. Nádherné. Pokud jste Kačky cupcake nestihli, můžete od množství 6 ks buď objednat, nebo budete mít šanci ještě v listopadu, kdy na jeden týden, kterému říkáme symbolicky "Cupcake limited week" uvedeme do prodeje všech devět limitek. Celou akci zakončíme 17. listopadu, na den předčasně narozených dětí předáním šeku.

Kačka koncem února předala štafetu herci a zpěvákovi Milanu Peroutkovi, který si chtěl sám zkusit úpéct aspoň jednu várku. A tak vznikly i tyhle skvělé fotky a cupcake s názvem "Perutě." Milan má rád ovoce, med, čokoládu, ořechy a cheesecake, tak jsme to všechno dali dohromady a vznikl z toho klasický americký pečený cheesecake s krémem z pařížské šlehačky a spoustou ovoce. Ořechy se ukrývají v sušenkovém základu a použili jsme je i na dozdobení. Už teď je vidět, že i tahle limitka trhá naše prodejní rekordy a částka pro nadaci tak koncem března určitě překoná hranici 10 tisíc korun.A na koho se můžete těšit dál? V dubnu bude svůj cupcake uvádět modelka Pavlína Němcová, květen patří úžasnému Michalu Zapomělovi, který je nejen bojovníkem za vlasy krásnější, mým kadeřníkem, ale také milovníkem našich cupcakes a jedním z prvních podporovatelů myšlenky vlastího obchůdku. Svůj cupcake budou dále navrhovat manželé Hejlíkovi, rosnička Tereza Juščíková, blogerka Nikol Moravcová a nebo manželé Klusovi. Sérii devíti limitek uzavře blogerka Nátálie Kotková s blogem The Natiness. Strašně moc se těším na všechny nápady, nové chutě a hlavně na vás všechny, kdo přijdete ochutnat a podpořit. Mám velkou radost, že se podařilo vymyslet kampaň, ketré můžet být takto prospěšná. Řekněte sami, kdo by si dneska nepotřeboval aspoň trošku vyžehlit karmu? A navíc, když si u toho může ještě zamlsat.
Víte, že sama mám dvě děti, obě se naštěstí narodili v termínu, Kubík dokonce lehce po něm. Neumím si představit, jaké to je, co všechno se honí maminkám předčasně narozených dětí hlavou, a jak velký musí mít strach. Ale možná právě proto, že jsem to nezažila, mám potřebu dozvědět se víc a pomoc. Protože, jak jsem zjistila od zakladatelek nadačního fondu, rodinám předčasně narozených dětí může zásadně pomoci i menší částka. Často se jedná o příspěvek na dopravu nebo ubytování, aby mohla být maminka co nejvíce s miminkem, které je hospitalizované. A v tom mi to teprve celé došlo. To mimčo je tam bez mámy několik týdnů. A ona je doma bez něj. Ta nejpřirozenější věc najednou není možná. A my můžeme aspoň trochu pomoc tenhle stav zlepšit. Jsem moc ráda, že jsme vybrali právě Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Kdybyste chtěli přispět i jinak než "jen" koupí našeho limitovaného cupcaku, mrkněte na www.zehlimsikarmu.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat